درمان گرفتگی بینی بچه ها

برای بسیاری از افراد، سینوزیت (تورم غشای مخاطی سینوس ها) سبب ایجاد آزار و اذیت و گرفتگی بینی بچه ها شده و روشن است که نیازمند درمان می باشد. اما برخی افراد احساس نمی کنند که گرفتگی بینی بچه ها آنقدر جدی است که بخواهند به پزشک مراجعه کنند. گاهی گرفتگی بینی علت خرخر در اطفال نیز می باشد.

درمان گرفتگی بینی بچه ها با افزایش رطوبت. با افزایش میزان رطوبت موجود در داخل سینوس ها، گرفتگی بینی بچه ها ، سوزش و خارش، و ناراحتی بینی از بین خواهد رفت.

مصرف محلول نمک شور (آب و نمک) که به صورت قطره و اسپری بینی موجود می باشد، نه تنها بی خطر بوده بلکه اثر پذیری بالایی در درمان گرفتگی بینی بچه ها داشته باشد.

مصرف نوشیدنی های گرم و یا حمام آب گرم در برطرف کردن انسداد بینی بچه ها معجزه می کنند.

برای درمان گرفتگی بینی بچه ها همچنین می توانید سر بچه را در بالای یک کاسه پر از آب جوش قرار دهید و یک حوله روی سر بیندازید تا بخار در محوطه جمع شود. آب را تا آنجایی که امکان دارد می توانید گرم کنید، اما مراقب باشید تا سر را زیاد به داخل ظرف فرو نبرد تا باعث ایجاد سوختگی نشود!

دستگاه بخور نیز ایده ی خوبی برای درمان کیپ شدن بینی بچه ها خواهد بود. فقط باید آنرا مرتباً تمیز کنید. این قبیل دستگاه های اگر به صورت مکرر تمیز نشوند، قارچ و کپک ایجاد می کنند.

برای درمان گرفتگی بینی بچه ها باید به اندازه کافی آب مصرف شود. هر چقدر آب بیشتری به بدن برسد، گرفتگی بینی بچه ها و سوزش و خارش بینی کمتر خواهد شد. مصرف آب کافی از ایجاد سر درد نیز جلوگیری بعمل م یآورد.

برای درمان گرفتگی بینی بچه ها ،حفره ی بینی کودک خود را مرطوب نگه دارید. برخی وسیله ها هستند که خیلی بهتر از اسپری های بینی عمل کرده و گذرگاه هوا در داخل بینی را مرطوب نگه می دارند. البته استفاده از این روش به همه ی افراد توصیه نمی شود، اما به هر حال افرادی هم وجود دارند که با میل و اشتیاق از این نوع وسایل استفاده می کنند.

برای درمان گرفتگی بینی بچه ها پزشک معمولا قطره کلراید سدیم تجویز می کند

همچنین خودتان نیز می توانید محلول آب و نمک (غلظت خیلی کم نمک) تهیه کرده و به عنوان قطره برای درمان گرفتگی بینی بچه ها استفاده کنید .

همچنین قطره کرومولین نیز در درمان گرفتگی بینی بچه ها نافع است.

برای مطالعه " کیپ شدن بینی نوزادن" کلیک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است