دلایل اجتماعی عمل بینی

در افرادی که برای عمل بینی مراجعه می کنند، یک گروه، افرادی هستند که در بینی آنها، ایراد چشمگیر و جدی ای وجود دارد و نیاز به عمل بینی دارند. در این افراد پس از عمل بینی تغییرات چشمگیری حاصل می شود و همین موفقیت عمل بینی باعث افزایش اعتماد به نفس در آنها شده و شرایط را برایشان بهتر می کند.

در مقابل افرادی هستند که تنها به دلیل چشم و هم چشمی و بدون وجود عیب بارزی تحت عمل بینی قرار می گیرند تا به اصطلاح از قافله مد عقب نیفتند که البته اغلب به نتیجه ایده آلی که در ذهن دارند نمی رسند و به فکر عمل ترمیم بینی می افتند. در واقع دسته ای از این افراد کسانی هستند که متاثر از فشارهایی مانند مشکلات شغلی و خانوادگی سراغ عمل بینی می روند تا مشکلات دیگری که دارند، حل شود. در حالی که اگر این بیماران بهترین کیفیت عمل بینی را انجام دهند بازهم مشکل دارند زیرا اصل مساله آنها زیبایی چهره نیست.

 گروه دیگر متقاضیان عمل بینی نیز کسانی هستند که به لحاظ روانی کاستی ها و نواقص کوچک را چشمگیر و جدی می پندارند. درواقع برخی از این افراد مبتلا به بیماری «دیس مورفو فوبیا» هستند که این تصور از علائم این بیماری است. برخی افراد هم به دلیل ابتلا به برخی تومورهای مغزی در ناحیه لوپ تمپرال (که تظاهرات و علائمشان به گونه ای است که فرد نکات ناچیز را جدی تر حس و تصور می کند) بر عمل زیبایی بینی اصرار دارند. بنابراین توصیه می شود کسانی که به عمل زیبایی بینی اصرار دارند اما ایراد چندانی در چهره ندارند، قبل از عمل بینی به مشاور روان شناس یا پزشک مراجعه کنند.

نمای بینی بعد از عمل بینی

بعد از عمل بینی، نمای کلی بینی در نگاه مهم است ، یک بینی زیبا الزاما در لمس صاف و متقارن نیست لذا بعد از عمل بینینامنظمی های جزیی بینی که تنها لمس می شوند اما دیده نمی شوند فاقد اهمیت هستند.به اظهار نظر دوستان و اطرافیان در مورد شکل بینی خود بعد از عمل بینیکمتر توجه کنید . هر گونه سوال یا ابهام بعد از عمل بینی را فقط و فقط با جراح خود در میان بگذارید.مقایسه کردن نتیجه عمل بینی خود با سایرین اقدام نادرستی است و جز آسیب روحی برای شما نتیجه ای در بر نخواهد داشت.

نتیجه نهایی عمل بینیشش تا دوازده ماه پس از عمل مشخص می شود . بنابراین در قضاوت عجله نکنید و اجازه دهید تا تورم کاملا فروکش کند.اعمال جراحی زیبایی در برخی از موارد کاملا ایده آل و بدون عیوب جزئی نخواهد بود ، اگر شما قادرید به جای تمرکز بر روی عیوب جزئی، توجه خود را معطوف به میزان بهبودی حاصله نمایید، از عمل بینی خود احساس لذت و رضایت خواهید کرد.

برای مطالعه " مدل بینی - عمل جراحی بینی" کلیک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است