دلایل جراحی ترمیمی بینی

دلائل گوناگونی برای جراحی ترمیمی بینی وجود دارد که ایرادات خفیف تا عمده را شامل میشود. هر چه ایرادات بزرگتر باشد احتمال رسیدن به نتیجه دلخواه کمتر میشود. ایراداتی که سبب میشوند بیمار به جراحی ترمیمی بینی نیاز پیدا کند را می‌توان به ۵ دسته تقسیم نمود:

۱- کم برداشته شدن؛ مثل برنداشتن کامل قوز بینی‌. این دست از ایرادات را می‌توان به سادگی‌ در جراحی ترمیمی بینی برطرف کرد.

۲- محکم نکردن اسکلت بینی‌؛ مثل نوک بینی‌ که باعث افتادگی نوک بینی میشود. اینها نیز توسط جراح بینی به سادگی‌ در جراحی ترمیمی بینی قابل اصلاح است.

۳- عدم رفع ایرادات قبل از عمل اول؛ مثل انحراف و کجی بینی‌. این ایرادات هم در جراحی ترمیمی بینی اصلاح پذیرند.

۴- مشکلات ناشی‌ از برداشتن بیش از حد بافتهای بینی‌ باعث جراحی ترمیمی بینی می شوند.

فرورفتگی در پشت بینی‌ (بینی‌ زینی شکل) و یا در دیواره های بینی‌ یا سر بالا شدن زیاد بینی نیز شرایطی هستند که نیاز به جراحی ترمیمی بینی  پیدا می کنند. اصلاح این موارد چالش برانگیز بوده و نیاز به مهارت فراوان جراح بینی دارد. در این مورد لازم است اسکلت بینی‌ با استفاده از غضروف یا استخوان خود بیمار در جراحی ترمیمی بینی تقویت شود. این بافتها را می‌توان از غضروف داخل بینی‌، لاله گوش یا دنده یا برخی‌ استخوانها به دست آورد. نتیجه جراحی ترمیمی بینی همیشه قابل پیش بینی‌ نیستند.

۵- سخت‌ترین شرایط در جراحی ترمیمی بینی زمانیست که به پوست بینی‌ آسیب رسیده باشد. ترمیم بینی این حالت در جراحی ترمیمی بینی بسیار مشکل و گاهی غیر ممکن است. خوشبختانه این موارد بسیار نادر دیده میشود.

تجربه جراح بینی در جراحی ترمیمی بینی بسیار حائز اهمیت است، چون همانگونه که گفته شد وضعیت بینی‌ با بینی‌ دست نخورده کاملا متفاوت است و جراح بینی باید آماده اصلاح هر گونه ایرادی در جراحی ترمیمی بینی و باشد. ارزیابی دقیق بیمار و ایرادات بینی‌ بسیار مهم است. سطح انتظارات بیمار باید معقول باشد و محدودیت های عمل را درک کند، در غیر این صورت جراح بینی از دست زدن به چنین عمل زیبایی بینی و جراحی ترمیمی بینی ‌ باید اجتناب نماید.

چنانچه در این شرایط انتظارات واقع گرایانه داشته و بینی‌ خود را به جراح حاذقی سپرده اید، بسیار امیدوار باشید.

برای آشنایی بیشتر با جراحی ترمیمی بینی روی لینک کلیک کنید.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است