دلایل عمل زیبایی بینی

عمل زیبایی بینی یکی از رایج ترین عمل های جراحی پلاستیک می باشد، که می تواند به دلایل زیر انجام گردد:

کاهش یا افزایش اندازه بینی

تغییرشکل نوک بینی یا برآمدگی بینی (nasal bridge)

تنگ کردن سوراخ های بینی

تغییر زاویه بین بینی و لب بالایی

اصلاح جراحت یا نقص مادرزادی بینی

کمک به برطرف کردن برخی مشکلات تنفسی

زمانی که عمل بینی به دلایل زیبایی انجام شود، به طور(انتخابی) صورت می گیرد. در اینگونه موارد، هدف تغییر مدل بینی به مدل مطلوب بیمار می باشد. بهترین نتیجه یک عمل زیبایی بینی، عملی است که مدل آن بیشتر به مدل طبیعی نزدیک‌تر باشد، هدف از یک عمل زیبایی بینی  کم کردن عیب‌های ظاهری بینی می باشد. فرد متقاضی عمل زیبایی بینی باید خواسته منطقی داشته باشد. افرادی که متقاضی عمل زیبایی بینی هستند، باید بینی خود را با دیگران و اکثر افراد جامعه مقایسه کنند تا دنبال یک حالت ایده‌آل نباشند. بسیاری از جراحان مایل نیستند که تا پیش از اتمام رشد استخوان های بینی عمل زیبایی بینی را انجام دهند.(حدود سن ۱۴ یا ۱۵ برای دختران،‌کمی بیشتر برای پسران)

پس از عمل زیبایی بینی

معمولاً شما در همان روز عمل زیبایی بینی می توانید به خانه برگردید. بلافاصله پس از عمل زیبایی بینی ، بینی و صورت شما ورم کرده و دردناک خواهد بود. سردرد نیز رایج است. پس از ۵-۳ روز پانسمان بینی باز می شود و شما بیشتر احساس راحتی می کنید.

چشم انداز

بهبودی کامل بعد از عمل زیبایی بینی چندین هفته به طول می انجامد.

بهبودی یک روند آرام و تدریجی است. ممکن است نوک بینی تا ماه ها ورم و بی حسی داشته باشد. شما نمی توانید نتیجه نهایی را تا ۶ ماه و یا بیشتر ببینید.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است