راههای درمان پولیپ بینی

برای درمان پولیپ بینی باید بیماری های زمینه ای و اولیه را درمان کرد مثل درمان آلرژی که باید از مواد حساسیت زا و هر ماده ای که مخاط بینی را تحریک می کند دوری شود.

عفونت ها نیز بیماری زمینه ای پولیپ بینی محسوب می شود، همچنین افرادی که سینوزیت دارند و درمان نشده باقی مانده اند و وجود جسم خارجی در داخل بینی که درمان این عوامل، منجر به درمان پولیپ بینی می شود.

ایجاد تغییرات مخاطی در بینی و تجمع مایع در مخاط بینی می تواند ایجاد عفونت کند و اولین قدم برای درمان بیماری این افراد این است که عفونت بینی درمان شود.

پولیپ بینی را می توان با قرص و اسپری به مدت کوتاهی درمان کرد اما این راهها درمانی مناسبی برای پولیپ بینی محسوب نمی شوند و درمان پولیپ بینی با جراحی مناسب تر است.

پولیپ بینی ممکن است به دلیل درمان نشدن بیماری های زمینه ای که شامل عفونت، حساسیت و آلرژی می شوند مجددا عود کند.

پولیپ بینی در کودکان شایع نیست و و اگر پولیپ بینی در کودکان دیده شود باید حتما دلیل خاصی داشته باشد.

عوامل تشدید کننده پولیپ بینی

دود سیگار و آلودگی هوا تاثیر بسیار زیادی پولیپ بینی دارد همچنین عطر و مواد شیمیایی می توانند منجر به تشدید پولیپ بینی شوند.

پولیپ بینی عارضه شهرنشینی است، باید محیط زیست را پاکیزه نگه داشت، همچنین نباید از بالشت و پتوهای پشم شیشه ای استفاده کرد و باید از مواد غیر طبیعی دوری کرد چون به بدن آسیب می رسانند.

بیمار مبتلا به پولیپ بینی باید از هر ماده غذایی که ایجاد آلرژی می کند اجتناب کند مانند ادویه، فلفل، سس تند، انگور، آب انگور، شیره انگور، خربزه، گرمک، طالبی و دستنبو.

زمان مراجعه به پزشک در درمان پولیپ بینی :زمانی است که گرفتگی بینی و علائمی که شبیه سرماخوردگی است بیشتر از پنج روز طول بکشد باید به پزشک مراجعه کرد.

پولیپ بینی بیشتر از گذشته شایع شده است و تعداد افرادی که به دلیل پولیپ بینی مراجعه می کنند در حال افزایش است؛ آلودگی هوا و مصرف سیگار به پولیپ بینی شدت می بخشد.

برای آشنایی بیشتر با درمان پولیپ بینی روی لینک کلیک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است