راههای پیشگیری از ابتلا به پولیپ بینی

راههای پیشگیری از ابتلا به پولیپ بینی :

۱) از همان کودکی به فرزندانمان بیاموزیم از غذاهای ساده و غیرحساسیت‌زا استفاده کنند. به آنها یاد بدهیم یک خوراکی خوشمزه برای این خوش‌طعم است که مواد افزودنی مثل سس و مواد آلرژن (حساسیت‌زا) به آن اضافه شده است. اگر از انواع و اقسام این خوراکی‌های خوشمزه بخورند، در صورت ابتلا به آلرژی نمی‌توان تشخیص داد به کدام ماده حساسیت دارند. والدین - به‌خصوص خانم‌ها یا بگویم مادرها - دقت کنند با طبخ غذاهای سالم که افزودنی‌های رنگارنگ ندارند، سلامت خود و خانواده را تضمین کنند.

۲) یک نکته مهم دیگر اینکه اگر خود یا خانواده‌ تان به عاملی حساسیت نشان دادید، در جهت شناخت آن تلاش کنید.

۳) همیشه برای خود و خانواده یک پزشک را در نظر بگیرید که به محل زندگی‌تان نزدیک باشد و برای مشکلات به وجود آمده که حتی به نظرتان ساده است با او مشورت کنید. اگر همیشه تحت نظر یک پزشک باشید او با نوع زندگی و عادات غذایی شما و زمینه‌های مثبت بیماری‌های ژنتیکی و خانوادگی‌تان آشنا خواهد شد. اگر هم قرار باشد بیماری ‌در بدن شما بروز کند، زود کشف می‌شود و مثلا ایشان شما را نزد متخصصی که مرتبط با نوع بیماری است خواهد فرستاد. فایده بزرگ این کار این است که شما چون نزدیک مطب او هستید تنبلی نمی‌کنید و مرتب برای معاینه می‌روید و لازم نیست بگذارید مشکلتان پیشرفت کند و بعد جهت درمان از این مطب به آن مطب بروید تا بلکه معجزه‌ای رخ دهد و مشکل شما که بسیار پیشرفت کرده، مداوا شود.

پولیپ  بینی  می‌تواند آن‌ قدر شدید شود که با عواملی مثل آسم و عفونت همراه شود. وقتی که عفونت روی پولیپ بینی  ایجاد شد مشکلاتی هم به دنبال آن می‌آید، مثل تورم و التهاب مخاط حلق و یا تارهای صوتی که گاهی با سرفه‌های مکرر و تورم زیاد حتی به خشونت صدا هم می‌انجامد.

به‌طور کلی  درمان همه پولیپ ‌های بینی  نیازمند جراحی نیستند. برای ما برطرف کردن عامل پدیدآورنده پولیپ بینی  و درمان دارویی پولیپ بینی در اولویت است. بعد با انجام سی تی اسکن وسعت ضایعه پولیپ بینی  را بررسی می‌کنیم و شرح حال هم می‌گیریم. در نهایت تنها در صورت لزوم با جراحی سنتی و یا از طریق آندوسکوپی پولیپ بینی را برمی‌داریم .

برای مطالعه " علت ایجاد پولیپ بینی "  کلیک کنید .‌

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است