راینولوژی (دانش جراحی‌ بینی)

راینولوژی یک شاخه فوق تخصصی در دانش پزشکی است که به جراحی‌ ها و درمان بیماری‌ های بینی، سینوس ‌ها و ساختمان‌ های اطراف بینی در سر و صورت می ‌پردازد.

بینی، راینولوژی

با گسترش روزافزون دانش پزشکی و راینولوژی ، روش‌ های جدید جراحی برای کاهش مشکلات بیماران پس از جراحی ‌های بینی و تشکیلات مجاور بینی ابداع می ‌شوند. از جمله این روش ‌ها که در سال ‌های اخیر دگرگونی شگرفی در حیطه راینولوژی ایجاد کرده، می ‌توان به روش ‌های جراحی آندوسکوپیک بینی و سینوس اشاره کرد. به کمک روش جراحی آندوسکوپیک بینی بسیاری از جراحی‌ هایی که پیش از این با برش‌ های مختلف صورت می ‌گرفته، بدون برش در جراحی بینی و با نتایج مطلوب تر انجام می ‌گیرد.

تمامی ‌بیماری ‌های التهابی و عفونی، آسیب ‌های ناشی از ضربه‌ های بینی، تومورها و سینوس ها و ناهنجاری‌ های مادرزادی بینی و همچنین تمامی ‌جراحی‌های بینی، سینوس ‌ها و نواحی مرتبط در سر و صورت در حیطه علم راینولوژی است.

اختلالات تنفسی در هنگام خواب و تمامی‌عوامل ایجاد گرفتگی بینی در راینولوژی مورد بحث قرار می‌ گیرند. یکی از مباحث مهم در رشته فوق تخصصی راینولوژی، جراحی پلاستیک و زیبایی بینی با حفظ عملکرد آن است. تنفس مهمترین فیزیولوژی بدن انسان و مهم ترین عملکرد بینی است که در علم راینولوژی مورد توجه قرار می گیرد.

در علم راینولوژی هنر راینولوژیست حفظ آمیزه ‌ای از زیبایی و عملکرد بینی است چرا که توجه به عملکرد‌های حیاتی بینی از مهم ترین اهداف دانش راینولوژی به شمار می ‌آید. راینولوژی نوین دسترسی به ظریف ترین عناصر بینی را با حداقل آسیب بافتی و روش‌ های پیشرفته امکان پذیر ساخته است.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است