رفع بینی کیپ شده

تغییرات فصلی، سرماخوردگی ها و آلرژی ها علایمی را به همراه دارند که می تواند موجب پریشانی شود؛ مانند گرفتگی و کیپ شدن بینی. تمیز کردن بینی کیپ شده با بسیاری از روش های ساده خانگی و یا داروهای داروخانه امکان پذیر است، از امتحان کردن چند روش به یکباره بپرهیزید مخصوصا اگر قبلا روش های طبیعی را امتحان نکرده اید. بعضی گیاهان ممکن است با داروها تداخل داشته باشند، پس روی استفاده یکی از آن ها در یک زمان، تمرکز کنید.

رفع بینی کیپ شده قطره های استریل بینی

از قطره های استریل بینی برای تمیز کردن بینی کیپ شده استفاده کنید، این نوع از قطره های استریل در داروخانه یافت می شوند.

پیشنهاد می کنیم قبل از استفاده از این داروها، فین کنید و بینی کیپ شده  خود را تمیز کنی و سعی کنید بعد از استفاده از دارو عطسه نزنید، عطسه زدن یا دمیدن در بینی بعد از استفاده از دارو می تواند اثر دارو را از بین ببرد زیرا دارو برای رفع ازدحام آب در بینی نیازمند ماندن در حفره بینی است. قرص ضد احتقان نیز به رفع کیپ شدن بینی کمک میکند.

افزایش رطوبت هوا

شما می توانید با افزایش رطوبت هوا بینی کیپ شده خود را درمان کنید، برای این کار از دستگاه بخور استفاده کنید،. دستگاه بخور را شبانه قبل از خواب روشن کنید، با این کار در هنگام خواب راحت تر نفس می کشید، همچنین می توانید روزانه ۲ بار به مدت ده دقیقه به یک سونا یا دوش داغ بروید و با این کار به برطرف کردن بینی کیپ شده کمک کنید.

بخار داغ با افزایش رطوبت و نم هوا به بهتر نفس کشیدن و رفع بینی کیپ شده کمک می کند.

رفع بینی کیپ شده با سرم نکمی

برای رفع بینی کیپ شده  خود می توانید از سرمی نمکی استفاده کنید . بهترین درمان برای بینی کیپ شده استفاده از سرمهای نمکی شستشوی بینی است که می توانید این سرم را از داروخانه خریده و با یک سرنگ  از داخل سرم کشیده سپس سوزن سرم را خارج کرده و سرم را بدون سوزن درون بینی ریخته و آن را کمی بالا بکشید سپس اجازه دهید سرم به همراه میکروبها از بینی خارج شود. هر چقدر تناوب و تعداد این شست‌وشوها بیشتر باشد، تأثیر بهتری در رفع بینی کیپ شده دارد .

برای آشنایی با  درمان کیپ شدن بینی نوزادن روی لینک کلیک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است