رفع تورم بعد از عمل بینی

تورم و کبودی اطراف چشم در روز اول بعد از عمل بینی زیاد بوده و در روزهای دوم و گاهی سوم بعد از عمل بینی به حداکثر می‌رسد. استفاده از کمپرس یخ، تورم و کبودی را کم کرده و احساس بهتری را برای شما فراهم می‌کند. کمپرس یخ فقط تا سه روز موثر می‌باشد و در طول این سه روز یخ بایستی به صورت ناپیوسته کمپرس شود، یعنی یک ربع روی صورت و بینی و اطراف چشم‌ها گذارده شود و یک ربع برداشته شود. یا اینکه می‌توان یخ را یک ربع روی سمت راست صورت و یک ربع روی سمت چپ صورت گذارد.

به خاطر داشته باشید که کمپرس یخ بیش از سه روز باعث بیشتر شدن تورم بینی می‌شود. اکثر تورم و کبودی بعد از عمل بینی در مدت دو هفته یا بیشتر برطرف می‌گردد. بعضی از تورم‌های کوچک ممکن است برای چندین ماه باقی بمانند که زیاد قابل توجه نیست.

در روزهای ابتدایی بعد از عمل بینی که صورتتان متورم و کبود است، بهتر است از فکر زیباتر به نظر آمدن بیرون بیایید. در حقیقت تعدادی از بیماران بعد از جراحی پلاستیک بینی، افسرده شده که کاملاَ طبیعی و غیرقابل اجتناب است. مطمئن باشید که این مراح گذرا می‌باشد. روزبه روز بینی شما بهتر به نظر آمده و از نظر روحی نیز شاداب‌تر خواهید شد. در عرض یک تا دو هفته، آثار کبودی و تورم بعد از عمل بینی از چهره‌تان محو خواهد شد. با این وجود روند بهبودی تورم بینی کند و تدریجی می‌باشد. مقداری تورم موضعی بینی به خصوص در نوک بینی برای چند ماه باقی می‌ماند.

نتیجه نهایی عمل جراحی زیبایی بینی ممکن است تا یک‌سال یا بیشتر مشخص نشود. ممکن است شما در میانه کار با واکنش غیرمنتظره اقوام و دوستان مواجه گردید. به شما می‌گویند که بینی شما چندان فرقی نکرده است. یا اگر تغییراتی داشته‌اید، آنها مسئله را به نحو بدتری بیان نمایند. در این صورت تلاش کنید آنچه را که قبل از جراحی مد نظر داشتید، در ذهن و روحتان حفظ نموده و از مسایل حاشیه‌ای پرهیز نمایید. وقتی شما اهدافتان را منطقی کنید، در نهایت جراحی‌تان موفقیت‌آمیز خواهد بود.

برای آشنایی بیشتر با رفع تورم بینی بعد از عمل بینی روی لینک کلیک کنید.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است