روشهای باز و بسته در جراحی بینی

عمل جراحی زیبایی بینی یک عمل مدرن است چون در این دوره افراد خیلی دنبال زیبایی و زیباتر شدن هستند چون ما در دوره گذار به مدرنیته هستیم، این شرایط شدت می‌یابد.

بسیاری از بیماران علاقه‌مند به انجام جراحی زیبایی بینی ،از شرایط فعلی خود راضی نیستند و تمایل دارند که وضع بهتری داشته باشند. به همین خاطر می‌خواهند در چهره خود تغییر بدهند تا اعتماد به نفس پیدا کنند.

عمل جراحی بینی به دو روش باز و بسته انجام می‌شود. در روش جراحی بینی باز یا open از نوک بینی برش انجام می‌شود و پوست کنار زده شده و عمل بینی انجام می‌شود.

در روش جراحی بینی بسته یا رینوپلاستی بسته از بیرون بینی، موادی را داخل بینی می‌کنند، پوست روی بینی مثل یک چادر کنار زده می‌شود و بعد داخل بینی عمل جراحی انجام می‌شود.

اگر نوک بینی شخص، مشکل زیادی داشته باشد، بهتر است روش باز جراحی بینی انجام شود اما اگر استخوان بینی و سوراخ‌های بالا، کار بیشتری داشته باشند، بهتر است با روش بسته جراحی بینی ،عمل انجام شود.

البته پزشکان بسته به نوع کار و تمایل خودشان اغلب به یک روش عادت کرده و همان را انجام می‌دهند اما باید با توجه به شکل بیمار، روش باز یا بسته جراحی بینی را انتخاب کنند.

در اصلاح انحرافات استخوان بینی بهتر است با روش باز جراحی بینی انجام شود در این حات نیزسقف بینی برداشته می‌شود و با ابزاری مثل چکش استخوان شکسته، اصلاح یا کوتاه می‌شود.

برای آشنایی بیشتر با روشهای عمل جراحی بینی رو ی لینک کلیک کنید.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است