روش جراحی بینی های گوشتی

در بینی‌های گوشتی برخلاف بیشتر بینی‌ها، بافت استخوانی و غضروفی ضعیف‌تر است و قادر به نگهداری پوست ضخیم و سنگین روی خود نیست. به همین دلیل بینی‌ حالت کوفته و بد شکلی پیدا می‌کند. بنابراین در جراحی بینی گوشتی در اکثر موارد نه تنها از  آنها بر نمی‌داریم بلکه با گذاشتن غضروف‌های کمکی‌ یا گرافت آنها را تقویت می‌کنیم. با این روش در عمل بینی گوشتی ، بینی‌ استحکام بیشتری یافته و شکل بهتری پیدا می‌کند. این گرافت‌ها معمولا از داخل بینی‌ خود فرد برداشته می‌شود.

در عمل جراحی بینی گوشتی برداشتن پوست از خارج به‌دلیل باقی‌ گذاشتن خط برش روی بینی‌ امکان پذیر نیست ولی‌ به‌طور محدودی می‌توان پوست را از داخل با برداشتن چربی‌ نازک کرد. البته دستکاری بیش از حد خطر ایجاد نکروز و به‌دنبال آن زخم بد فرم (اسکار) وجود دارد. به‌علاوه امکان تشکیل مجدد این چربی‌ها در بینی‌های گوشتی وجود دارد.

نکته دیگر در مورد جراحی بینی های گوشتی اینست که اگر روش عمل جراحی بینی‌ های گوشتی درست و دقیق باشد، امکان برگشت بسیار کم است، چون در رینوپلاستی بینی گوشتی ما غضروف‌ها را تقویت می‌کنیم که این روش دایمی و برگشت ناپذیر است. مسأله در مورد ضخامت پوست است که چنانچه با برداشتن چربی‌‌ها آنرا نازک کنیم امکان تشکیل مجدد آن وجود دارد. البته با انجام اقداماتی پس از عمل جراحی بینی‌های گوشتی می‌توان پوست را نازکتر کرد و از برگشت بینی‌های گوشتی جلوگیری کرد. یکی‌ ازاین روش‌ها تزریق کورتن در لایه‌های عمیق پوست می‌باشد. می‌توان ۳ هفته پس از عمل رینوپلاستی بینی گوشتی این تزریق‌ها را انجام داده و در صورت نیاز آن‌ را تکرار کنیم. این کار باید با نهایت دقت انجام پذیرد.

روش‌های دیگری از جمله مصرف کرم‌های مخصوص و یا ابزرهایی برای تراشیدن پوست نیز وجود دارد که تا حد قابل توجهی‌ موثر است.

هر چقدر آگاهی‌ افراد به نوع بینی‌ و امکانات جراحی بیشتر باشد میزان رضایتمندی آنان افزایش می‌یابد. افراد با تقبل قیمت جراحی بینی گوشتی باید تا رسیدن به نتیجه حوصله داشته باشند چون تغییرات در بینی‌های گوشتی تدریجی‌ و طولانی است.

افراد با بینی‌های گوشتی مطمئن باشند که با صبر و حوصله و آگاهی‌ کامل و انتظارات معقول به نتیجه دلخواه بعد ازعمل جراحی بینی‌های گوشتی خواهند رسید.

هر عمل جراحی با عوارض و حوادثی همراه است و فقط جراحی که عمل جراحی انجام نمی دهد دچار اشتباه و حادثه نمی شود. آگاهی مرتبط با عوارض احتمالی باید حتماً برای بیمار به صورت واضح و روشن توضیح داده شود، بنابراین می توان تصمیمی آگاهانه برای کاهش احتمال بروز این حوادث و درمان سریع عوارض عمل بینی گوشتی گرفت.

تفاوت جراحی بینی‌گوشتی با سایر بینی ها

اگر تکنیک‌های عمل جراحی بینی گوشتی و مراقبت‌های بعد از آن به درستی‌ انجام شود، تفاوتی‌ با دیگران ندارد. انجام صحیح توصیه‌های پزشک و مراجعت به موقع، در گرفتن نتیجه دلخواه بعد از عمل جراحی بینی‌های گوشتی نقش به‌سزایی دارد.

برای آشنایی بیشتر با بینی های گوشتی و عمل آنها روی لینک کلیک کنید.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است