روش های مدرن عمل زیبایی بینی

تا چهار دهه پس از ورود جراحی پلاستیک بینی به ایران، تقاضای آن محدود به زنان و دختران طبقات بالای اجتماع بود، اما از دهه گذشته گرایش به زیباسازی چهره در میان تمام اقشار جامعه اعم از زنان و مردان چنان رایج شده، که به راحتی طبقات متوسط و پایین جامعه را نیز درگیر کرده است.

درحال حاضر تعداد زیادی از دختران و زنان ۱۴ تا ۴۵ سال برای تغیر مدل بینی خود با عمل زیبایی بینی به جراحان پلاستیک مراجعه می‌کنند و یا تمایل به انجام عمل زیبایی بینی دارند .

گرایش به عمل زیبایی بینی در ایران تا اندازه‌ای گسترش پیدا کرده که اکنون در میان سایر کشورها در رتبه ی اول قرار دارد.

در عمل زیبایی بینی کسب دانش آناتومی بینی به تنهایی کافی نمی باشد. عمل زیبایی بینی نوعی مجمسه سازی با استفاده از مواد اولیه بیولوژیکی می باشد(غضروف و استخوان). به همین منظور می بایست از اصول هنری استفاده نمود نه کپی برداری.

کپی برداری (تقلید) از یک سازه زیبا به مراتب آسان تر از خلق یک سازه به صورت ذهنی می باشد. هنر تجاری بر پایه این مفهوم بنا شده است. مگر این که بصورت ذاتی هنرمندی با استعداد باشید. تعداد کمی از ما قادر به طراحی زیبای تصویر یک گربه به صورت ذهنی می باشیم. اما حتی یک فرد غیر هنرمند نیز می تواند کپی معقولی از تصویر یک گربه را ارایه دهد. بنابراین ما استفاده از یک مدل ایده آل و یا نمونه اولیه چهارچوب بینی در حین عمل زیبایی بینی را توصیه می کنیم. عمل زیبایی بینی باعث حفظ انرژی برای به خاطر سپردن برخی از عوامل می شود (برای مثال این مسئله که نوک بینی به چه میزان بالاتر از تنه بینی باشد و یا عرض کراس های جانبی و یا زاویه انشعاب و غیره). ذره بین ها اجازه ی مشاهده بینی را از فاصله مناسب و کسب دید مناسب را نمی دهند. بنابراین استفاده از روش های مدرن مانند یک دوربین فیلمبرداری که تصویر نیمرخ بیمار را در تمامی مواقع نشان می دهد (از فاصله مناسب) مفید می باشد. سردرگمی برخی از جراحان در روز بعد عمل زیبایی بینی و یا در هنگام برداشتن آتل با مشاهده منافذ بینی بیماران، جای تعجب ندارد. ممکن است جراحان در هنگام جراحی در قضاوت دقیق در رابطه با زاویه مناسب، هنگامی که بیمار در حالت بیهوشی به سر می برد، دچار اشتباه شده باشند. فاصله گرفتن از بیمار به منظور ارزیابی و یا استفاده از دوربین فیلمبرداری دید بهتری به جراح می دهد و به وی در جلوگیری از بروز این مشکلات کمک می کند.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است