روش کوچک کردن بینی

برای روشن شدن بهتر روشهای کوچک کردن بینی، بهتر است دو نکته اساسی‌ مورد توجه قرار گیرد:

نخست آنکه بینی‌ یک عضو برجسته سه بعدی است که اسکلت آن از بافت سخت استخوانی در قسمت بالا و نیمه سخت غضروفی در قسمت پائین تشکیل شده است. اسکلت غضروفی استخوانی علاوه بر شکل دهی‌ ظاهری بینی‌، چارچوب محکمی نیز برای راه هوایی می‌سازد.

تقریبا تمامی‌ اشکالات ظاهری همانند بینی‌ قوزدار، بینی پهن یا باریک بودن بیش از اندازه، کجی بینی یا افتادگی بینی، فرورفتگی و یا برجستگی غیر طبیعی و همچنین بسیاری از ناهنجاری ها در داخل بینی‌ که باعث گرفتگی تنفسی میگردد، ناشی‌ از اختلالات استخوان و یا غضروف است.

این اشکال ممکن است بدلیل زیاد یا کم بودن یا بد شکلی‌ و انحراف آنها باشد. تنها راه اصلاح این ایرادات و کوچک کردن بینی عمل جراحی بینی است و هیچ طریق دیگری در درمان و کوچک کردن بینی مؤثر نیست. بینی‌‌هایی‌ داریم که اصطلاحا به آنها گوشتی گفته میشود. برخی‌ از اینها به دلیل بزرگ بودن غضروف بینی است که به سر بینی‌ حالتی پهن و بزرگ میدهد. راه کوچک کردن بینی حالت هم فقط و فقط جراحیست. حالت دیگر به دلیل ضخامت بیش از حد پوست در قسمت پایینی بینیست که در حقیقت اینها بینی‌ گوشتی واقعی اند.

در جراحی بینی به هیچ عنوان نباید پوست دست‌کاری شود، تنها می‌توان کمی‌ از چربی‌ زیر پوست برداشت و همچنین با مستحکم کردن اسکلت بینی‌ حالت پهنی و بزرگی‌ سر آن‌ را کم کرد ولی‌ در بینی‌ های با ضخامت بیش از حد پوست باید از روش‌های دیگر مانند دارو ، لیزر ، درم ابریژن یا میکرو درم ابریژن استفاده شود. همانگونه که ذکر شد اینها تنها گروه بسیار کوچکی از بیماران طالب زیباسازی بینی‌ را تشکیل میدهند.

 نکته مهم دیگر اینکه هر دارو ، روش و یا دستگاه جدیدی برای کوچک کردن بینی که بخواهد بر روی انسان استفاده شود باید مراحل دقیق تحقیقاتی‌ که شامل آزمایشات حیوانی هم میشود را پشت سر بگذرد. پس ازاطمینان از بی‌ ضرر بودن آن میتواند بر روی انسان هم تجربه شده و پس از مطمئن شدن از اثر بخشی آن در کنفرانس ها مطرح و در مقالات درج میشود. تنها در این صورت مجوز استفاده از دستگاه ها و روش های کوچک کردن بینی صادر میگردد. بنابرین ابتدا باید ثابت شود که این وسیله یا روش بی ضرر بوده و سپس مؤثر بودن آن اثبات شود.

 در مورد دستگاه‌هایی که برای کوچک کردن بینی سالهاست تبلیغات وسیعی در ماهواره میشود، همانگونه که اشاره شد در اکثریت قریب به اتفاق بینی ها کاربردی ندارد. تنها در بینی ‌های با پوست بسیار ضخیم ممکن است مؤثر باشد ولی‌ هنوز هیچ مقاله یا کنفرانس علمی‌ در تایید دستگاه ها و روش های کوچک کردن بینی منتشر نشده است.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است