رینوپلاستی ترمیمی

رینوپلاستی ترمیمی یا جراحی ترمیمی بینی ، برای بینی هایی کاربرد دارد که دچار نقص می باشند و یا در اثر یک جراحی قبلی ناموفق حالتی نامطلوب پیدا کرده اند.

تمام سعی یک جراح زیبایی رساندن چهره شما به حد کمال تعادل و زیبایی می باشد. در این بین عمل زیبایی بینی به علت موقعیت خاص آن در صورت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد به نحوی که به جرات می توان ادعا کرد که زیبایی بینی شما بیش از نیمی از زیبایی چهره شماست و شاید این مهمترین دلیل محبوبیت روز افزون عمل زیبایی بینی در جهان است. عمل زیبایی بینی را می توان در قالب یک هنر که در آن دستان هنرمند جراح بینی اقدام به شکافتن و تغییر شکل بینی شخص می کند درک کرد، به نحوی که از دید زیباشناسی چهره شخص به تعادل برسد.

حال ممکن است بینی شخصی به علت ضربات فیزیکی یا به صورت مادرزادی دچار نقصی باشد و حتی در جراحی بینی اولیه انتظارات شخص برآورده نشده باشد که در هیچ یک از این موارد نیازی به نگرانی نیست زیرا با رینوپلاستی ترمیمی می توان بسیاری از انتظارات را برآوره کرد.

بنابر آمار جامعه جراحان آمریکا ۲۰% از بیماران از جراحی اولیه بینی خود راضی نیستند و معمولا نیاز به رینوپلاستی ترمیمی پیدا می کنند که البته این آمار در رینوپلاستی ترمیمی، در کشور عزیزمان ایران بسیار کمتر می باشد با توجه به اینکه می توان ادعا کرد چنانچه جراحی بینی توسط شخصی با تجربه و با تبحر انجام گیرد نتایج نامطلوب به زیر ۲% تا ۳% نیز خواهد رسید.

برای اجتناب از رینوپلاستی ترمیمی ، مشاوره قبل از جراحی زیبایی بینی که در آن شخص تمام انتظارات خود را بیان کند بسیار مناسب خواهد بود. همچنین شما بهتر است قبل از انجام عمل بینی به دقت به مشاهده نمونه کارهای جراحتان پرداخته و از مشورت های ایشان در رابطه با بهترین نوع و حالت بینی با توجه به شکل و فرم چهره تان بهره مند گردید.

علت رینوپلاستی ترمیمی

دلایلی که ممکن است بنابر آنها شما به یک رینوپلاستی ترمیمی بینی نیاز پیدا کنید:

نوک غیر طبیعی بینی نیاز به رینوپلاستی ترمیمی دارد.

فاصله زیاد سوراخ های بینی از جمله مشکلاتی هست که می توان آنرا به در رینوپلاستی ترمیمی اصلاح کرد.

بر طرف نشدن بزرگی بودن بینی در عمل اولیه بینی را می توان در رینوپلاستی ترمیمی براحتی اصلاح کرد.

مشکلات تنفسی ناشی از عمل زیبایی بینی اولیه از جمله مواردی هست که نیاز به رینوپلاستی ترمیمی پیدا می کند.

ناراضی بودن بیماران از عمل اولیه بینی شان یکی از عللی هست که جراح بینی حداقل بعد از گذشت یک سال و در موارد خاص بعد از ۶ ماه دست به رینوپلاستی ترمیمی میزند.

انحراف تیغه بینی به دلیل ضربات فیزیکی

اعمال جراحی بینی می توانند بسیار پیچیده باشند به عنوان مثال چنانچه تیغه بینی شما بر اثر ضربات فیزیکی از بین رفته باشد جراح ممکن است برای ترمیم بینی در رینوپلاستی ترمیمی ،غضروفی از پشت گوشتان برداشته و در محل تیغه بینی شما قرار دهد.

برای آشنایی با جراحی ترمیمی بینی روی لینک کلیک کنید.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است