زیبایی شناسی بینی و صورت

زیبایی شناسی  بینی و صورت :

انسان در طول حیات خود همواره تلاش نموده تا تعریف دقیقی برای زیبایی بیابد؛ همچنین در طول تاریخ ماهیت متغیر زیبایی، ذهن شاعران و هنرمندان را به خود مشغول نموده است. هر چند مفهوم زیبایی تقریباً برای همه ما آشکار است با این وجود جراحان عمل بینی و صورت  می بایست نگاه عملی تری نسبت به مفهوم زیبایی داشته باشند تا به واسطه آن بتوانند طی ترسیم مراحل مختلف عمل جراحی نتایج موفقیت آمیزی را کسب نمایند.

درصورت انسان ها به لحاظ زیبایی صورت و بینی  نقاط مرجع و نشانه های مختلفی تعریف شده اند که هر یک جایگاه ویژه ای از نظر جراحان عمل بینی و صورت دارند؛ به علاوه جراحان عمل بینی و صورت در تعاریف علمی خود تعریف مشخصی از غیر طبیعی بودن بینی و صورت داشته تا به واسطه آن اختلافات مادرزادی و ناهنجاری های صورت را تشخیص بدهند.

در سال های دور اندیشمندان مصر باستان نسبت های زیبایی شناسی صورت و بینی را به اشکال مختلف در هنر و نوشته های خود ترسیم نموده اند. پس از آن فلاسفه یونان به صورت آکادمیک اقدام به مطالعه زیبایی صورت و بینی  پرداختند و در آن زمان زیبایی شناسی به عنوان یک رشته علمی به طور رسمی مطرح شده بود.

از دید افلاطون و ارسطو، زیبایی  صورت و بینی عبارت بود از تقارن، هماهنگی و ارتباطات هندسی. در حدود قرن پنجم پیش از میلاد یکی از مجسمه سازان یونانی به نام پولیکلیتوس تعریف مشخصی از زیبایی ارائه کرد. او معتقد بود زیبایی صورت و بینی  عبارت است از هماهنگی قرینه تمام اجزا به گونه ای که نتوان هیچ چیزی به آن افزوده یا کاسته شود. البته بعدها این گونه نظریات توسط هنرمندان دوران رنسانس که تناسب های ایده آل را برای ظاهر انسان وضع نمودند، مورد بازنگری قرار گرفتند .

- جراحی زیبایی بینی در کلینیک زیبایی دکتر سرمست با بهترین روش ها و با استفاده از جدیدترین تجهیزات انجام می شود، به گونه ای که بیمار پس از جراحی، هم از زیبایی و هم از سلامت بینی خود کاملا رضایت دارد.