سردردهای سینوزیتی

سردرد های سینوزیتی :

پاییز، فصل آلرژی هاست و فصل عود کردن سینوزیت.

سینوزیت، بیماری شایعی ست. اگر متخصص نباشید، گاهی با سرماخوردگی و آنفلوآنزا اشتباه گرفته می شود. سینوزیت معمولا بر اثر آلرژی یا ویروس ایجاد می شود.

سینوزیت  درواقع التهاب سینوس های متصل به بینی است. گاهی هم سینوزیت مزمن است و در نتیجه میکروب ایجاد می شود.منشا آن هرچه باشد، سردردهای عجیب و غریب و طولانی همراه با  گرفتگی مخاط بینی از اثرهای  سینوزیت است.گاهی ترشحات بینی آنقدر زیاد می شود که از همه کار می افتید و مجبور می شوید دستمال کاغذی به دست در همه جا ظاهر شوید.سردرد سینوزیتی، سردرد خاصی است.

سردرد سینوزیتی، اول صبح دردش بیشتر است و هنگام خم شدن شدید می شود. علاوه بر سردرد، گونه درد هم می آورد. در این جور مواقع در سردرد سینوزیتی،  معمولا با دندان درد اشتباه می شود، اما اگر به تک سرفه ها و بدخوابی توجه کنید، می فهمید که مبتلا به سینوزیت هستید. کم رمقی، احساس خستگی و ضعف عمومی بدن، گاهی هم چشم درد از عوارض سینوزیت  است.

سینوزیت بسیار شایع است، اما می توان از ابتلا به سینوزیت  پیشگیری کرد. دود سیگار در تشدید سینوزیت  اثر زیادی دارد، پس باید از سیگار و سیگاری ها اجتناب کنید.اگر به درمان سینوزیت توجه نکنید، احتمال آبسه مغز و مننژیت وجود دارد و بعد از درمان هم باید احتیاط کرد تا عود نکند و به  سینوزیت مزمن تبدیل نشود.حتما برای درمان سینوزیت به پزشک مراجعه کنید، اما استفاده از بوخور در درمان سینوزیت  موثر است.

سینوزیت از آن بیماری هایی ست که کمتر جدی گرفته می شود، اما این اشتباه را شما که این مطلب را می خوانید، مرتکب نشوید. سردردهای سینوزیتی، سردردهای طولانی و دردناکی است وتشخیص سردردهای سینوزیتی، آسان  میباشد .

برای مطالعه " سینوزیت قارچی " کلیک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است