سردردهای سینوسی و میگرنی

تفاوت سردردهای سینوسی و میگرنی :

سردردهای سینوسی موجب درد شدید در استخوان های گونه ها، پیشانی و استخوان بینی می شوند. معمولا سردردهای سینوسی  با هر حرکت ناگهانی تشدید میابد. تخلیه ی بینی ، پرشدن گوش ها، تب و ورم صورت از دیگر علائم  سردردهای سینوسی  می باشند.

اگر چه خیلی از سردردهای مزمن تحت عنوان سردرد سینوسی شناخته می شوند اما بیشتر این  سردردهای سینوسی  در واقع  " سردردهای میگرنی  یا  سردردهای تنشی " می باشند. درمان سردرد  بر اساس نوع آن متفاوت می باشد. به این دلیل است که برای پزشک شما مهم است تعیین کند که آیا علائم سردرد شما واقعا مربوط به سینوس است یا نه. اگر سردرد شما واقعا مربوط به سینوس باشد به احتمال زیاد تب خواهید داشت.

اما تاریخچه و سوابق جسمانی شما برای تعیین اینکه آیا سینوس های شما مسدود هستند یا نه کافی است اما در برخی موارد نیاز به سی تی اسکن و ام آر آی می باشد.

درمان سردردهای سینوسی:

در درمان سردرد سینوسی در واقع باید عفونت ،  درمان شود. در درمان این نوع سردرد از آنتی بیوتیک ها و آنتی هیستامین یا ضد احتقان ها برای بهبود علائم  سردردهای سینوسی  استفاده می شود. استنشاق ضد احتراق می تواند به مدت سه روز مورد استفاده قرار گیرد اما استفاده ی طولانی مدت از آن بر بهبود علائم  سردردهای سینوسی تاثیر گذاشته و ممکن است سردردهای سینوسی  شما ، بدتر شود .

 اقدامات ساده ای مانند استفاده از نوشیدنی های بیشتر یا آب نمک  ، گرفتن بینی می تواند برای بهبود سردردهای سینوسی  مفید واقع شود. توصیه می شود  قبل از استفاده از هر دارویی  برای درمان سردردهای سینوسی  به مدت طولانی به  پزشک مراجعه کنید چرا که استفاده ی طولانی مدت از برخی داروها ممکن است سردردهای سینوسی  شما را بدتر کند.

گفتنی است ضداحتقان ها می توانند فشار خون را افزایش دهند اگر فشار خونتان بالا است قبل از استفاده از این داروها  برای درمان سردردهای سینوسی  با پزشک خود مشورت بکنید.

این تصور که آلرژی ها مسبب سردردهای سینوسی هستند غلط است. اگر چه آلرژی ها می توانند موجب ازدحام سینوس ها شوند و این امر منجر به سردرد می شود.

اگر آلرژی داشته باشید درمان آلرژی شما سردردهای سینوسی  شما را بهبود نخواهد بخشید.

برای مطالعه "سینوزیت در کودکان " کلیک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است