سردرد های سینوزیتی

پاییز، فصل آلرژی هاست و فصل عود کردن سینوزیت. سینوزیت، بیماری شایعی ست. اگر متخصص نباشید، گاهی با سرماخوردگی و آنفلوآنزا اشتباه گرفته می شود. سینوزیت معمولا بر اثر آلرژی یا ویروس ایجاد می شود.

این بیماری در واقع التهاب سینوس های متصل به بینی ست. گاهی هم سینوزیت مزمن است و در نتیجه میکروب ایجاد می شود.منشا آن هرچه باشد، سردردهای عجیب و غریب و طولانی همراه با گرفتگی مخاط بینی از اثرهای آن است.گاهی ترشحات بینی آنقدر زیاد می شود که از همه کار می افتید و مجبور می شوید دستمال کاغذی به دست در همه جا ظاهر شوید. سردرد های سینوزیتی ، سردرد خاصی ست.

سردرد های سینوزیتی اول صبح دردش بیشتر است و هنگام خم شدن شدید می شود. علاوه بر سردرد، گونه درد هم می آورد. در این جور مواقع معمولا با دندان درد اشتباه می شود، اما اگر به تک سرفه ها و بدخوابی توجه کنید، می فهمید که مبتلا به سینوزیت هستید. کم رمقی، احساس خستگی و ضعف عمومی بدن، گاهی هم چشم درد از عوارض این بیماری ست.

سینوزیت بسیار شایع است، اما می توان از ابتلا به سینوزیت و سردرد های سینوزیتی پیشگیری کرد. دود سیگار در تشدید سردرد های سینوزیتی اثر زیادی دارد، پس باید از سیگار و سیگاری ها اجتناب کنید.اگر به درمان سینوزیت توجه نکنید، احتمال آبسه مغز و مننژیت وجود دارد و بعد از درمان سینوزیت و سردرد های سینوزیتی هم باید احتیاط کرد تا عود نکند و به مزمن تبدیل نشود.حتما برای درمان سینوزیت و سردرد های سینوزیتی به پزشک مراجعه کنید، اما استفاده از بوخور موثر است.سینوزیت و سردرد های سینوزیتی از آن بیماری هایی ست که کمتر جدی گرفته می شود، اما این اشتباه را شما که این مطلب را می خوانید، مرتکب نشوید. سردردهای سینوزیتی، سردردهای طولانی و دردناکی ست وتشخیص سردرد های سینوزیتی آسان است .

برای مطالعه " درمان سینوزیت " کلیک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است