سن قانونی برای عمل بینی

سن قانونی برای عمل بینی برای انجام جراحی بینی بین ۱۷ تا ۲۰ سالگی است.

جراحی زیبایی بینی بیشتر در در مورد بد شکلی های شدید، انحرافات شدید بینی، تصادفات و به هم ریختن ترکیب بینی و ناهنجاری مادرزادی بینی انجام می شود.

در برخی از موارد عمل زیبایی بینی علاوه بر درمان مشکلات بینی برای زیبایی نیز انجام می شود اما در بسیاری از موارد عمل بینی به منظور زیبایی انجام می شود چرا که افراد دوست دارند برای تناسب اجزای صورتشان، تغییراتی انجام دهند.

جراحان پلاستیک سراسر دنیا با آخرین روش ها سعی می کنند نیاز افراد متقلضی عمل بینی را برآورده کنند براین اساس جراحی زیبایی بینی غیر از موارد درمانی ، با توجه به اینکه زیبایی صرف است، بهتر است شخص در صحت و سلامت کامل روحی، روانی و جسمی باشد و حداقل سن قانونی برای عمل بینی داشته باشد.

علت تاکید بر بهترین سن جراحی بینی تا قبل از ۲۰ سالگی و بعد از ۱۷ سالگی اینست که بعد از ۳۰ سالگی میزان جوابگویی به عمل زیبایی بینی کمتر می شود چرا که واکنش های پوستی و تنظیم دادن ترکیب صورت فرد در عمل بینی سخت تر می شود.

تغییری که بعد از عمل بینی در بینی فرد جوان ۲۰ ساله ایجاد می شود با فردی ۵۰ ساله متفاوت است چرا که هر چه سن بالاتر می رود خاصیت ارتجاعی پوست کمتر می شود از سوی دیگر بیماری های زمینه ای مثل قلبی و عروقی نیز در سنین بالاتر بیشتر بروز می کند. از سوی دیگر در سنین بالاتر قدرت کشش پوستی کمتر شده و پوست افتاده تر می شود.

سن قانونی برای عمل بینی و بهترین سن جراحی زیبایی بینی ۱۷ تا ۲۰ سالگی است، با توجه به اینکه بینی عضو حساس صورت است بنابراین بیماران باید حداکثر دقت در انتخاب جراح عمل بینی داشته باشند در غیر این صورت انجام عمل جراحی منجر به نتیجه دلخواه نخواهد شد.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است