سینوزیت در کودکان

سینوزیت در کودکان:

سینوزیت در کودکان  ممکن است نیازی به آنتی بیوتیک نداشته باشد .

بر اساس تحقیقات جدید گروهی از متخصصان اطفال، پزشکان نباید برای کودکانی که علائم عفونت سینوسی دارند بلافاصله آنتی‌بیوتیک تجویز کنند.  به جای تجویز آنتی بیوتیک برای سینوزیت در کودکان ، می‌توان، منتظر ماند، زیرا ممکن است عفونت سینوسی بدون مصرف آنتی‌بیوتیک نیز بهبود یابد. اگر کودک خیلی بیمار به نظر نرسد، پزشک می‌تواند حدود دو روز، آنتی بیوتیک برای درمان سینوزیت در کودک  تجویز نکند و ببیند آیا بیماری بهبود می‌یابد یا نه. پیش از این توصیه می‌شد که برای اطفال مبتلا به عفونت سینوسی که بیماری‌شان بیش از ده روز به درازا کشیده است، آنتی بیوتیک تجویز شود. اما هم اکنون پزشکان ،  سه روز دیگر هم علاوه بر این ده روز منتظر می‌مانند تا ببینند علائم عفونت سینوسی  برطرف می‌شود یا نه.

بنا به گفته محققان،«هیچ حکم مطلقی در مورد ده روز صبر کردن وجود ندارد این مدت می‌تواند یازده یا دوازده روز باشد. البته در مورد اطفالی که سینوزیت در کودکان شدت می‌یابد اینگونه نیست و باید درمان آنتی‌بیوتیکی را فوراً آغاز کرد.»

در واقع هرچه آنتی‌بیوتیک  برای درمان سینوزیت در کودکان  کمتر تجویز شود، احتمال ایجاد مقاومت آنتی‌بیوتیکی کمتر است. بنا بر گزارشات پزشکی، ۶ تا ۷ درصد کودکانی که به پزشک مراجعه می‌کنند، مشکلات تنفسی مربوط به سینوزیت حاد دارند.

بیشتر سینوزیت‌های حاد  در اثر سرماخوردگی معمولی است. سرماخوردگی معمولا بین ۵ تا ۷ روز طول می‌کشد و اوج بیماری دو تا سه روز است. سینوزیت حاد معمولاً خطرناک نیست، اما ممکن است درد شدیدی داشته باشد. علائم سینوزیت حاد، آبریزش بینی ، سرفه مداوم در طی روی، سردرد و تب است.

نکته مهم این است که والدین، در این مورد به متخصصانی مراجعه کنند که در تشخیص و پیگیری سینوزیت باتجربه و ماهر باشند. در واقع متخصص اطفال باید بتواند به خوبی تشخیص دهد آنتی‌بیوتیک لازم است یا خیر .

برای مطالعه " سردردهای سینوزیتی " کلیک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است