سینوزیت و شایع ترین علائم عفونت سینوس ها

سینوزیت :

سینوزیت  به عفونت یا التهاب سینوس ها اشاره دارد. سینوس ها حفره هایی پر از هوایی هستند که در استخوان های گونه ، پیشانی ، و استخوان های جمجمه بین و پشت و چشم ها یافت می شوند. حفره های سینوس دارای بستری از غشاهای موکوسی هستند. مایعات سینوس معمولا براحتی از طریق بینی خارج می شوند مگر اینکه سینوس ها ملتهب یا عفونی شوند.

عفونت های سینوس ممکن است بدنبال سرماخوردگی ایجاد شوند ، همراه با تب یونجه یا آسم باشند ، یا ناشی از آلودگی هوا باشند. با وجود اینکه بزرگسالان نسبت به کودکان بیشتر دچار عفونت های سینوس می شوند ، حتی نوزادان و بچه های کوچک هم می توانند مبتلا شوند.

شایع ترین علائم عفونت سینوس در بزرگسالان :

در بزرگسالان ، شایع ترین علامت عفونت سینوس ، درد در استخوان های گونه ، دندان های بالا ، پیشانی درست بالای ابرو ها ، یا اطراف و پشت چشم ها می باشد. تخلیه بینی بر اثر عفونت سینوس ، که گاهی اوقات ممکن است از پشت گلو سرازیر شود ، احتمال دارد که دائما به رنگ زرد یا سبز باشد. ( به یاد داشته باشید که نوع مشابهی از تخلیه برای مدت کوتاهی در طی یک سرماخوردگی عادی می باشد.)

شایع ترین علائم عفونت سینوس در کودکان :

در کودکان شایعترین علامت عفونت سینوسی گرفتگی مزمن بینی است. علائم دیگر شامل سردرد ، تب ، گلو درد یا سرفه ، و ماده مخاطی که از پشت گلو جاری می شود – که به  postnasal drip معروف است ؛ می باشد.

سردرد های سینوسی معمولا در بعدازظهر یا موقع خم شدن بدتر می شوند. چندین روش برای کمک به پیشگیری از سینوزیت وجود دارد. اول از همه ، اگر سیگار می کشید – ترک کنید. سیگاری ها بیشتر مستعد ابتلا به سینوزیت هستند. به علاوه ، وقتی سرما می خورید ، مایعات زیادی بنوشید ، زیاد استراحت کنید ، و بینی خود را به آرامی فین کنید .

برای مطالعه " درمان خانگی سینوزیت " کلیک کنید .