شایع ترین علائم ابتلا به پولیپ بینی

شایع ترین علائم ابتلا به پولیپ بینی :

پولیپ بینی در واقع التهاب شدید مخاط  بینی و سینوس‌ها ست که در واقع بر اثر تورم شدید به صورت توده و تومور بینی و سینوس ها  درمی‌آید اما باید در نظر داشت که تومور نیست.

شایع‌ترین علامت ابتلا به پولیپ بینی ، " گرفتگی بینی "  است اما خروج ترشحات از بینی و پشت گلو چه به صورت آبکی و چه چرکی و ایجاد سردرد بر اثر بسته‌ شدن سینوس‌ها از علامت‌های دیگر ایتلا به پولیپ بینی  است. عوامل قارچی در ایجاد عفونت‌های مکرر نقش دارد . عفونت‌های مکرر موجب پولیپ بینی  و خود پولیپ بینی  هم موجب عفونت‌های مکرر خواهد شد. همچنین زمینه‌های ژنتیکی در ایجاد پولیپ بینی موثر است اما اثر آنها مستقیم نیست.

درمان پولیپ‌ بینی  ، جراحی است گرچه ابتدا سعی می‌شود با درمان طبی کنترل شود اما در بسیاری از موارد پولیت بینی  ریشه‌ کن نمی‌شود حتی بعد از جراحی نیز ممکن است برگردد. لذا سعی می‌شود وقتی بیمار از پولیپ بینی شکایت دارد با این شکایت به درمان دارویی جواب نمی‌دهد و در مواردی که این پولیپ‌ها عوارضی مانند فشار در حفره چشم ایجاد می‌کنند باید جراحی انجام شود.

پولیپ بینی ،  بیماری نادری نیست و زیاد دیده می‌شود اما متاسفانه با انحراف بینی  و بزرگ شدن شاخک‌های بینی  اشتباه گرفته می‌شود که باید گفت در ۲ مورد آخر اجزای طبیعی بینی  هستند که بزرگ می‌شوند اما پولیپ بینی ، بافت غیرطبیعی بینی است.

برای مطالعه " راههای پیشگیری از ابتلا به پولیپ بینی " کلیک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است