صدای گوش

صدای گوش از جمله بیماریهای شایع در دوران پیری است.

علل صدای گوش متفاوت بوده و شایعترین آنها شامل پیر گوشی, مشکلات شنوایی ناشی از صدای بلند, مشکلات به گوش داخلی به دلیل بیماریهای عفونی , داروها, منیر(menierre) تشعشع ,بیماریهای متابولیک, علل عروقی, تومورهای عصب شنوایی و... می باشد.

از آنجایی که علت و محل دقیق صدای گوش مشخص نیست درمان قطعی برای آن وجود ندارد. تشخیص و افتراق علت صدای گوش بر اساس معاینه و شرح حال و انجام تستهای شنوایی سنجی و نهایتا تصویر برداری می باشد.

در لحظات آرام و کم سر و صدا، گوش دارای بلندترین صداهاست. کسانی که مبتلای به تی نی تس یا صدای گوش هستند، صدایی در سر میشنوند که شبیه جرینگ جرینگ زنگ یا صدای توربین جت است. صدای متعادل گوش در تعریفی علمی تر دارای ارتعاشی معادل ۷۰۰۰ فرکانس میباشد. برای مقایسه یادآور میشویم که بالاترین نوت یک پیانوی بزرگ و قوی فقط ۴۰۰۰ واحد فرکانس ارتعاش دارد. با این مقایسه میتوانید بفهمید صدای گوش تا چه اندازه ممکن است توجه را به خود معطوف داشته و منحصر به خود‌ نماید.

چون صدای گوش در واقع یک صدای خیالی و تصوری است، درک آن برای اطرافیان فردی که دارای صدای گوش است، مشکل میباشد و آنها اصولا متوجه نیستند که بر آن فرد چه میگذرد.

به جهت اینکه صدای گوش در سر فرد احساس میشود، نباید او را فردی ناسالم و احمق محسوب داشت. افرادی که به آین مشکل گرفتار آمده اند، آرامش را از دست داده اند. صدای گوش صدمه ای است جبران ناپذیر و باورنکردنی، حقیقتا باور نکردنی.

تقریبا ۵۰ میلیون نفر آمریکایی به نحوی و به شکلی دچار صدای گوش بوده که ۱۲ میلیون نفر آنها برای مبارزه با این مشکل نیاز به کمکهای پزشکی دارند.

وقتی که در بزرگسالی صدای گوش را آغاز نمایید، به علت ضعف شنوایی،  موجب آشفتگی خاطرتان میگردد. اگر صدای رنج آفرین دائمی گوش را (وز وز و خش خش کردن، یا ضربات ناشی از آن) با ضعف شنوایی با هم ترکیب کنیم، قبول خواهیم نمود که این مشکل نسخه ای از عجز و ناتوانی را به ما میدهد.

علل صدای گوش

صدای گوش علل مختلف دارد که به طور کامل شناخته نشده اند. سوانح مختلف، صداهای بلند و به اصطلاح گوش خراش، عکس العمل های ناشی از مسمومیت های دارویی همگی میتوانند در گوش صدا ایجاد کنند. صدای گوش ممکن است موقت یا دائمی باشد. برداشت تان از صدای گوش هر چه باشد، نشانه آن است که به سیستم شنوایی تان خللی وارد شده است، که بایستی به پزشک مراجعه کنید.

برای مطالعه " درمان وزوز گوش " و " رفع وزوز گوش " کلیک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است