علائم تومور بینی و سینوس

تومور بینی و سینوس :

ناحیه بینی و سینوس مانند دیگر نواحی بدن ممکنست دچار غده یا تومورهای بدخیم یا  تومور های خوش خیم  گردد .

تومورهای خوش خیم در بیشتر موارد رشد آهسته داشته و به بافتهای مجاور دست اندازی نمیکنند وکپسولی که دور آنها را گرفته موجب میشود عمل جراحی  تومور  و برداشتن  تومور  آسانتر باشد .

تومورهای بدخیم رشد سریع دارند .به شدت در استخوان ،عصب ،بافت نرم و پوست نفوذ میکنند به همین علت درمان این تومور ها مشکل تر است .این تومورها باعث متاستاز میشوند یعنی سلولهای غده در خون و سیستم لمف وارد و در مناطق مختلف بدن پخش میشود . بعبارتی این درگیری در  تومور های  بدخیم منحصر به تنها محل اولیه نبوده ودر جاهای دیگری نیز ممکن است دیده شود .

متاسفانه تومورهاییکه در ناحیه بینی و سینوس دیده میشوند علایم اختصاصی ندارند ونشانه های آنها مانند بیماریهای شایع وبی خطر دیگر است . این موضوع موجب میگردد که در بسیاری موارد بیمار و حتی پزشک این علایم را به حساب بیماریهایی مثل سرماخوردگی یا سینوزیت گذاشته وماهها تشخیص تومور  به تاخیر میافتد .

نشانه ها ی تومور بینی و سینوس :

۱-گرفتگی بینی بویژه اگر یکطرفه باشد .

۲- ترشح بینی بویژه اگر یکطرفه باشد .

۳-خونریزی یکطرفه بینی

۴-درد صورت

۵-جابجا شدن دندانها یا لق شدن دندانهای مصنوعی

۶-زخم یا خونریزی کام

۷-بیرون زدگی چشم

۸-دوبینی یا کاهش بینایی

۹-اشک ریزش

۱۰- تورم صورت بویژه گونه

۱۱-تورم گردن

این علایم در بیماریهای دیگری مانند سرماخوردگی و سینوزیت هم دیده میشود و نکته مهم اینست که تکرار و تداوم این نشانه ها بیش از دو تا سه هفته بسیار مهم وجدی است  و نشانه تومور بینی و سینوس میباشد .ودراین موارد مراجعه و تشخیص علائم تومور بینی و سینوس   موجب نجات بیمار و پیشگیری از تومور بینی و سینوس  است . زیرا آنچه موجب پیروزی بر سرطان میشود ، تشخیص زودرس میباشد .در ضمن متاسفانه تومورهای بینی و سینوس در کودکان هم دیده میشود .ولذا نباید این موضوع را فراموش کرد .

برای مطالعه " درمان تومور بینی و سینوس " کلیک کنید .

جراحی تومورهای بینی و سینوس در کلینیک دکتر سرمست با بهترین روش ها و با استفاده از جدیدترین تجهیزات انجام می شود، به گونه ای که بیمار پس از جراحی، از سلامت بینی خود کاملا رضایت دارد.