علت مشکلات تنفسی بینی

بزرگی لوزه سوم

در بچه‌ها شایعترین عامل گرفتگی بینی و مشکلات تنفسی بزرگی لوزه سوم یا آدنوئید است.

ممکن است کودکان مبتلا به بزرگی لوزه سوم به اشتباه تحت درمان سینوزیت قرار گیرند. امکان دارد سینوزیت ثانویه به بزرگی لوزه سوم هم داشته باشیم. با خارج ساختن لوزه سوم، مشکل تنفسی کودکان مبتلا به بزرگی لوزه سوم درمان شود. در افرادی که لوزه سوم دارند برگشتن لب بالا به طرف بالا برمی‌گردد و دندان‌ها خوب جفت نمی‌شوند.

 پولیپ ها

اگر گرفتگی در مجاری تنفسی باعث مشکلات تنفسی شده است، پزشک با عمل جراحی آن را درمان می‌کند. پولیپ‌ها را بردارید. بافت نوساختهٔ خوش‌خیم گوشتی که پولیپنام دارد، در اثر رشد غشای درونی سینوس‌ها به داخل بینی باعث گرفتگی بینی و در نتیجه مشکلات تنفسی میشود. در بیشتر موارد، پزشک با عمل سرپائی پولیپ که از علل مشکلات تنفسی است را بر می‌دارد و مشکل تنفسی ناشی ازپولیپ ها را درمان می کند.

مشکل انحراف تیغه بینی

انحراف تیغهٔ بینی یکی از علل مشکلات تنفسی را درمان کنید. اگر ضربه‌ای به بینیتان وارد شده و در اثر شکستگی و انحراف تیغهٔ غضروفی بین دو سوراخ بینی دچار مشکلات تنفسی بینی می‌شوید، پزشک با عمل جراحی انحراف تیغهٔ بینی را به‌حالت درست خود باز می‌گرداند و مشکل تنفسی ناشی از انحراف تیغه بینی را درمان می کند.

مشکلات تنفسی در افرادی که عمل زیبایی بینی را به دست افراد غیر متخصص دراین امر انجام داده‌اند خیلی شایع است. اگر غضروف جانبی بیش از اندازه برداشته شود، پوست بینی با تنفس به سمت داخل توکشیده شده، مشکلات تنفسی و گرفتگی بینی می‌کند. گاه درمان این نواقص بسیار سخت است و با گذاشتن پیوند انجام می‌شود.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است