علل قرمزی بینی

سرخ شدن و قرمزی بینی علت های متفاوتی دارد . این علت ها عبارتند از : در معرض سرما و گرمای شدید قرار گرفتن،سرخ شدن و قرمزی بینی دائم که گاهی اوقات با شبکه‌هایی از رگ‌های خونی همراه است، سرخی پوست مداوم با برآمدگی و جوش‌ یا جوش چرکی، ضخیم شدن پوست و بزرگ شدن بینی و بافت اطراف آن. نوع پیشرفته قرمزی بینی ، کرگدنی نامیده می‌شود که غده‌های چربی سمت بیرونی بینی را تحت تاثیر قرار داده و منجر به بزرگ شدن بینی و داشتن ظاهری روغنی زرد یا قرمز رنگ می‌شود. بیماری پوست کرگدنی یا قرمزی بینی بیشتر در مردان رخ می‌دهد.

از آنجا که بیماران مبتلا به قرمزی بینی ممکن است دارای انواع مختلفی از علائم باشند، درمان باید مخصوص آن نوع خاص از بیماری باشد. هدف درمان کنترل علائم و ارتقاء ظاهر پوست بینی است. افراد مبتلا به قرمزی بینی بدون در نظر گرفتن نوع درمان، باید صبور باشند، چرا که ممکن است ماه‌ها طول بکشد تا شرایط بهتر شود. اما کنترل قرمزی بینی کلید اصلی برای جلوگیری از بدتر شدن دائمی بیماری است.

اگر قرمزی نوک بینی شما به دلیل گرما و یا سرما باشد ، بهتر است از کرم های مرطوب کننده مانند کرم ویتامه استفاده کنید.

اما در رابطه با قرمزی بینی و قرمزی دور چشم باید گفت که عفونت و تحریک های محیطی و آلرژی مهم ترین علت های سرخی دور چشم می باشد که عامل آن نیز ویروس ها می باشند. باید دید که به غیر از سرخی دور چشم علائم دیگری مانند آب ریزش چشم نیز وجود دارد یا نه؟

در هر صورت بهتر است در رابطه با چشمانتان با پزشک مشورت کنید.

برای مطالعه " درمان قرمزی بینی " روی لینک کلیک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است