عمل اصلاحی انحراف بینی

سپتوپلاستی یا عمل اصلاحی انحراف بینی در مواردی انجام می شود که تیغه وسط بینی به دلایلی مانند مشکل مادرزادی یا آسیب ناشی از ضربه دچار انحراف شده و موجب تنگی یک یا هر دو حفره بینی شده و باعث بروز مشکلات تنفسی شود. انحراف تیغه بینی همچنین می تواند موجب بروز خونریزی مکرربینی ،انحراف ظاهری بینی، سردرد مزمن و حتی سینوزیت مزمن شود. عمل اصلاحی انحراف بینی را می توان همزمان با عمل جراحی زیبایی بینی یا به تنهایی (که در این مورد شکل ظاهری بینی بعد از جراحی تغییری نخواهد کرد و فقط عمل اصلاحی انحراف بینی انجام می شود) انجام داد.

نحوه عمل اصلاحی انحراف بینی

عمل اصلاحی انحراف بینی تحت بی حسی موضعی با تزریق داروهای آرام بخش و همچنین بیهوشی عمومی انجام پذیر است. طول مدت عمل تقریبا ۳۰ دقیقه می باشد.

در نیمی از عمل های اصلاحی انحراف بینی افراد، تامپون بینی ۴ ساعت بعد از عمل اصلاحی انحراف بینی یعنی در هنگام ترخیص از مراکز جراحی خارج می شود و در بقیه ۴۸ ساعت بعد از عمل اصلاحی انحراف بینی خارج خواهدشد.

شخص قادر خواهد بود ۴ روز بعد از عمل اصلاحی انحراف بینی در محل کار خود حضور یابد. درجاتی از گرفتگی بینی در ۱۰ روز اول بعد از عمل اصلاحی انحراف بینی وجود خواهد داشت که پس از بهبود تورم داخل بینی برطرف می شود.

برای آشنایی با علت انحراف تیغه بینی روی لینک کلیک کنید.