عمل انحراف بینی و زیبایی

امروزه جراحی دیواره بینی یکی از مهمترین عمل جراحان پلاستیک می باشد.

در جراحی دیواره بینی،هم انحراف بینی از بین می رود و هم جراحی زیبایی انجام می گیرد. اگر می خواهید به نتیجه ایده آل دست یابید ، باید این دو جراحی کجی بینی و زیبایی همزمان انجام گیرد . زیرا که دلایل مختلف فنی زیادی برای انجام همزمان این دو عمل انحراف بینی و زیبایی وجود دارد.

کسانی که عمل انحراف بینی شده اند باید دقت کنند که : در عمل جراحی انحراف بینی کجی وسط دیوار اصلاح می شود . اغلب در دیوار وسطی غضروف عمل سیتو پلاستی انجام داده و غضروف اضافی دور انداخته می شود. در صورتی که غضروف دارای ساخت خاص و مهمی می باشد. بدین ترتیب در بیماران مراجعه کننده برای عمل زیبایی بینی، کمبود بافت ملاحظه می شود.به همین خاطر، عمل انحراف بینی معمولا همراه با زیبایی پلاستیک انجام گیرد، و یا در حین عمل ساختار غضروف در زیر پوست پشت گوش نگه داری می گردد.

 به غیر از این در دوران کودکی وجود صمغ بینی که قبلاً معالجه نشده نیز با ایجاد پولیپ بینی سبب انحراف بینی می شود.

 بیماران معمولاً بخاطر گرفتگی بینی و عدم توانایی برای تنفس به ما مراجعه می کنند . معمولاً آن انحرافاتی که از طریق ضربه بوجود می آید، به غیر از گرفتگی در بینی باعث تغییر شکل نیز می شود.

در اشخاصی که انحراف بینی دارند معمولاً سردردهای شدید، خروپف ،اختلالات بویایی ، پوسته شدن بینی ، عفونت مکرر دستگاه تنفسی فوقانی دیده می شود.

فراموش نکنید گاهی اوقات نیز انحراف بینی به غیر از سینوزیت سبب سردرد هم می شود . بیمارانی که بخاطر خروپف به دکتر مراجعه می کنند باید به یاد داشته باشند که بعضاً انحراف بینی سبب خروپف می شود. در این صورت معالجه انحراف بینی سبب از بین بردن خروپف نیز می شود.

 در بیماران قلبی و ریوی معالجه انحراف بینی اهمیت بیشتری دارد. معالجه هم زمان در بیماران قلبی و ریوی بعد از عمل جراحی انحراف بینی، باعث تنفس راحتتر و افزایش کیفیت زندگی آنان می شود.

کسانی که با اختلالات بویایی به ما مراجعه می کنند، بعد از معاینه علت آن را انحراف بینی تشخیص می دهند . در صورت وابستگی اختلالات بویایی و انحراف بینی ، بعد از عمل جراحی انحراف بینی تغییرات زیادی در بیمار دیده می شود. بعضاً در صورت مراجعه مکرر بیمار به خاطر خون دماغ شدن و خونریزی بینی ، دلیل آن از انحراف بینی می تواند باشد. بعد از جراحی انحراف بینی خونریزی های شدید بینی هم از بین خواهد رفت .

مشکلات تنفسی و اعتماد به نفس داشتن

کسانی که انحنای تیغه بینی دارند و از مشکلات تنفسی رنج می برند، نمی توانند بطور مستقیم به مردم نگاه کنند و هنگام صحبت دارای مشکل می باشند همچنین دارای اعتماد به نفس کمتری می باشند . در هنگام عکس انداختن دارای مشکل می باشند. با این جراحی زیبایی و از بین بردن انحراف آن،کیفیت زندگی اشخاص کاملاً عوض می شود.