عمل بازسازی لاله گوش

عمل بازسازی لاله گوش از ۵ سالگی به بعد انجام می شود،چراکه ۹۵ درصد رشد لاله گوش تا ۵ سالگی انجام می شود.

عمل بازسازی لاله گوش قطع شده

اگر گوش به هر دلیلی قطع شد،آن را داخل کیسه قرار دهید و روی آن یخ بگذارید و در اسرع وقت آن را به نزدیک‌ترین مرکز درمانی برسانید. یکی از ویژگی‌های گوش که باعث می‌شود عمل بازسازی لاله گوش راحت‌تر و باموفقیت بیشتری نسبت به سایر اعضا پیوند داشته باشد، این است که اعصاب محیطی و عروق خونی کمی دارد. بنابراین عمل بازسازی لاله گوش در بسیاری از موارد جواب می‌دهد و موفقیت‌آمیز خواهد بود. اما چنانچه گوش له شده باشد یا بخشی از آن از بین رفته باشد، نیاز به ترمیم و عمل بازسازی لاله گوش دارد. عمل بازسازی لاله گوش به چند روش می‌تواند صورت گیرد؛ گاهی با استفاده از غضروف دنده و شکل دادن به آن به‌وسیله قالب و قرار دادن آن در زیر پوست ناحیه گوش، بازسازی می‌شود.

در عمل بازسازی لاله گوش گاهی پوست و بافت نرم از بین رفته که جراح این بافت را از قسمت‌هایی مانند عضلات سینه، عضلات سر یا ران می‌تواند بردارد که برای این کار نیاز به عمل بازسازی لاله گوش است. البته در این روش می‌توان از مواد مصنوعی به جای غضروف دنده استفاده کرد. روش دیگر عمل بازسازی لاله گوش استفاده از پروتز است، ویژگی خوب این روش این است که سختی و مشکلات جراحی را ندارد و قابل پیش‌بینی‌تر است. پروتز‌ها ۲ نوع هستند اگر هنوز قسمت‌هایی از گوش باقی مانده باشد پروتز روی باقیمانده گوش سوار می‌شود و مانند دندان مصنوعی شب‌ها می‌توان آن را از گوش جدا کرد.

آنالیز زیبایی لاله گوش

از آنجا که گوش ها در نمای رُخ به طور کامل دیده نمی شوند؛ عدم تقارن جزئی در شکل گوش ها مشهود نخواهد بود. با این وجود گوش های برجسته یا گوش هایی به شکل فنجان در نمای رُخ دیده می شوند و باید مورد توجه قرار گیرند. نسبت عرض به طول لاله گوش ۱/۰٫۶ است. برجسته شدن لبه لاله گوش به میزان ۱۰ ـ ۱۸ میلیمتر از جمجمه ایده آل است و محدوده ایده آل زاویه بیرون زدگی ۲۵ ـ ۳۰ درجه می باشد. محور عمودی گوش در عقب با زاوایه ۱۵ ـ ۲۰ درجه شیب دار می شود. گوش بین دو خط افقی یعنی خط افقی که از قسمت کنار ابرو در بالا و خط افق که از محل اتصال پره های بینی با صورت می گذرد، واقع شده است.

برای مطالعه " عمل زیبایی گوش (اتوپلاستی) " کلیک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است