عمل بینی با لیزر

لیزر کاربردهای فراوانی‌ در پزشکی‌ دارد. امروزه بسیاری از بیماری ها در چشم ، گوش و حلق و بینی ‌، زنان و پوست با کمک لیزر درمان میشوند. در بینی‌ نیز ما از انواع لیزر برای برداشتن تومور بینی و سینوس ها و پولیپ بینی و یا کنترل خونریزی استفاده می‌کنیم.

در مبحث عمل زیبایی بینی نیز امروزه برای برداشتن ضایعات پوستی‌ روی بینی‌ کاربرد دارد ولی‌ استفاده از آن در عمل زیبایی‌ بینی‌ بسیار محدود است. همانطور که میدانید عمده بد شکلی‌ های بینی‌ به دلیل اشکال در فرم یا اندازه بافت سخت و نیمه سخت بینی‌ یعنی استخوان و غضروف است که لیزر بر روی آنها بی‌ اثر است. از لیزر تنها می‌توان در دادن برش روی پوست در عمل جراحی لیزری بینی استفاده کرد.

از لیزر تنها در عمل‌های جراحی چشم و پوست استفاده می‌شود. منظور عمل بینی با لیزر این است که خونریزی بعد از عمل کم باشد یا مثلاً بیمار با ورم بینی مواجه نشود، اما این مشکلات در واقع علائم طبیعی یک جراحی موفق بینی هستند، بعلاوه این مسئله که لیزر به هیچ وجه نمی‌تواند ساختار بینی را اصلاح کند. باید توجه داشت که در عمل زیبایی به‌هرحال باید استخوان را شکست و غضروف‌ها را برداشت، تا بینی شکل مناسبی متناسب با چهره بیمار و اهداف جراحی پیدا کند.

باید در نظر داشت که لیزر تنها یک وسیله در عمل بینی است و به نوع خاصی‌ از عمل بینی اطلاق نمیگردد. این باور که برخی‌ تصور میکنند که جراحی بینی با لیزر به معنی آن است که دستگاهی نوری به بینی‌ می‌‌تاباند و فرم و شکل بینی‌ درست میشود کاملا اشتباه است.

اصولا در حقیقت لیزر وسیله برش و یا از بین بردن پوست و مخاط است که با ایجاد گرما و طی واکنش‌های فیزیکی می‌تواند سطح مورد نظر را بسوزاند، تبخیر کند و یا از بین ببرد. این تصور که لیزر بدون برش و بدون عمل بینی می‌تواند تغییر شکلی در ظاهر بینی بدهد، اشتباه است. طرح مسأله کوچک کردن بینی با لیزر بیشتر شبیه یک شگرد تبلیغاتی می‌باشد.

لیزر نیز مانند نخ جراحی یکی از ابزارهای عمل بینی و سایر جراحی ها است که بیشتر در چشم پزشکی کاربرد دارد، اما متأسفانه برخی پزشکان با تبلیغ اینکه خدمات پزشکی و اعمال عمل بینی را با لیزر انجام می ‌دهند ،در صدد القای این پیام هستند که مراجعه کننده با تقبل قیمت جراحی بینی لیزری خدمات بهتری دریافت میکند و این عوام ‌فریبی مثل این است که تبلیغاتی در مورد نخ جراحی خارجی صورت گرفته باشد.

برخی تبلیغات که در خصوص کاربرد لیزر در عمل زیبایی بینی ، جراحی استخوان و سایر عمل ها می‌ شود، نوعی روش برای جلب توجه مردم است.

برای آشنایی بیشتر با کاربرد لیزر در عمل جراحی بینی روی لینک کلیک کنید.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است