عمل بینی (رینوپلاستی)

عمل بینی (رینوپلاستی) با هدف تغییر شکل بینی با کاهش یا افزایش اندازه، برداشتن برآمدگی، جمع کردن پره های بینی، تغییر زاویه بین لب بالایی و بینی یا تغییر شکل نوک یا برآمدگی بینی انجام می گردد.

رینوپلاستی، به رفع مشکلات تنفسی کمک می کند .

مدت زمان عمل بینی

زمان عمل بینی ۱ تا ۲ ساعت و یا بیشتر می باشد.

 اثرات جانبی عمل بینی

بعد از عمل بینی یا رینوپلاستی ممکن است تورم موقت، بی حسی، کبودی اطراف چشم ها، بینی و خشکی بینی مشاهده شود که این موضوعات امری طبیعی است و جای نگرانی نیست و می توانید با پزشک متخصص خود در میان بگذارید. برخی از روش های عمل بینی، نیاز دارند که یک اسپلینت (گچ بینی) یا محافظ روی بینی قرار داده شود.

هماتوم (جمع شدن خون در زیر پوست)، عفونت و واکنش به بیهوشی از آثار جانبی نرمال عمل بینی هستند.

نکات مهم بعد از عمل بینی (رینوپلاستی)

سیگاری ها باید سیگار را تا زمان بهبودی کامل کنار بگذارند. کمترین تورم، ممکن است ماه ها طول بکشد. بیماران باید از کوشش و تقلای زیاد، دولا شدن، بلند کردن جسم سنگین و زدن عینک آفتابی بلافاصله بعد از عمل بینی ، خودداری کنند.

رفتن بر سر کار: بعد از ۱ تا ۲ هفته بعد از عمل رینوپلاستی .

شروع فعالیت ها: ۲ تا ۳ هفته بعد از عمل بینی و اینکه کمتر در معرض نور خورشید قرار گیرند.

ممکن است بعد از عمل رینوپلایستی ،با تنگی راه هوایی و اختلال بویایی مواجه شوید که این امر گذرا است و حداکثر ۱ تا ۲ ماه طول می کشد.

نتیجه دائمی بعد از عمل بینی ، ممکن است حدود یک سال طول بکشد تا بتوانید فرم نهایی بینی خود را مشاهده نمائید.

تکنیک عمل بینی (رینوپلاستی)

پوست بینی از اتصال خود به چارچوب استخوان و غضروف جدا می شود، که جراح برای فرم مطلوب آن را شکل می دهد. فرم دادن بستگی دارد به مشکل شما و تکنیک برگزیده جراح شما. سپس پوست به چارچوب جدید برگردانده می شود. برخی جراحان از درون بینی بخیه می زنند و در تکنیک عمل بینی باز، بخیه بیرون بینی زده می شود.

بیهوشی در عمل بینی (رینوپلاستی)

بیهوشی در عمل بینی می تواند بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی با بیهوشی نسبی باشد .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است