عمل بینی سربالا

طبق بررسی‌های به عمل آمده در این خصوص علاقه به زیبایی و تغییر چهره موضوعی است که امروزه بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. تعداد این نوع جراحی‌ و عمل بینی سربالا در کشور ما افزایش  یلفته است به طوری که در حال حاضر دختران نوجوان بیشترین افرادی هستند که با مراجعه به کلینیک‌های زیبایی خواستار عمل بینی سربالا هستند تا بینی کوچک و سر بالا داشته باشند، اما غافل از این‌که در اغلب این نوع از عمل بینی سربالا افراد با مشکلات بویایی روبه رو می‌شوند. تعدادی هم به خاطر فرار از هزینه‌های سنگین به افراد غیرمتخصص مراجعه می‌کنند که به طور عموم با عوارض جبران‌ناپذیری از جمله مشکلات تنفسی و یا تخریب بینی و پوست بعد از عمل جراحی بینی روبه رو می شوند که بخشی از آن هم به خاطر مشکلات تنفسی یا حساسیت‌های دارویی به وجود می‌آید اما به غیر از حوادث بدنی که عمل بینی سربالا به همراه دارد موضوع اقتصادی آن مطرح می‌باشد چرا که هزینه عمل جراحی بینی در ایران در نوسان است. آمار و ارقام نشان می‌دهد ایران در حال حاضر بیشترین رتبه را در بین عمل‌های جراحی زیبایی‌بینی در جهان دارد و همین دلیل نیز باعث افزایش شمار پزشکان غیرمتخصص در این زمینه عمل بینی و افزایش عمل بینی سربالا شده است. در حالی که تنها ۱۷۵جراح متخصص زیبایی بینی در تهران وجود دارد اما چند هزار جراح در این زمینه فعالیت دارند. این نشان‌دهنده آن است که تعداد زیادی از مردان و زنان ایرانی به دنبال جراحانی هستند که با ارزان‌ترین قیمت بینی آنها را سربالا کند!

مدهای جراحی بینی از کجا می‌آیند؟

عمل بینی سربالا و مشابه‌سازی یکی از آفات جامعه امروز است. اینکه هر کسی می‌خواهد چهره‌ای شبیه به  یک فرد مشهور داشته باشد.

الگوهای ذهنی در جامعه امروز ایران، متاثر از دنیای ارتباطات هستند و متاسفانه به سمت زیبایی‌شناسی غربی حرکت می‌کنند. در واقع اصولا بینی سربالا و قلمی، سوغاتی است که ریشه آن مربوط به فرنگستان است. ما به مرور، زیبایی‌شناسی سنتی خود را کنار گذاشته و تحت تاثیر الگوهای زیبایی‌شناسی غربی، به دنبال عمل بینی سربالا  و شباهت هرچه بیشتر با نژاد آنگلوساکسون هستیم.

عمل بینی سربالا چیزی است که نفوذ رسانه‌های قدرتمند آمریکایی، سینما، تلویزیون و موسیقی بیش از هر چیزی در تشدید آن موثر است. در واقع بسیاری از مخاطبان سریال‌ها، فیلم‌ها و محصولات فرهنگی آمریکایی به مرور علاقه‌مند به الگویی می‌شوند که به عنوان الگوی زیبایی در جهان آن سوی آب وجود دارد.

کلام آخر :

حقیقت این است که یک عمل بینی سربالا صرفا زیبایی را به ارمغان نمی آورد بلکه وجود تعادل و توازن است که همواره پسندیده است و زیبا شمرده می شود. بینی عمل شده باید هم زیبا باشد هم طبیعی و این دو نباید با هم در تناقض باشند.

برای مطالعه " بینی عروسکی " کلیک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است