عمل جراحی رینوپلاستی

پس از جراحی رینوپلاستی:

پس از اتمام عمل رینوپلاستی  شما با یک   پک نرم مخصوص ، بینی بسته می شود. در دو طرف سپتوم (تیغه میانی بینی) شما تخته های سیلاستیکی نرمی قرار دارد. این تخته ها باعث تقویت شکل جدید غضرو ف  بینی می شوند. ممکن است اشکهایتان روی گونه هایتان بریزد. این ناشی از تورم  بینی می باشد که در هفته اول به تدریج خوب می شود.

بسته بندی بینی ممکن است، تنفس از طریق بینی را مشکل کند بنابراین شما باید با دهانتان تنفس کنید. لذا دهانتان خشک می شود. بنابراین تا می توانید مایعات بخورید تا از بروز دهیدراسیون (خشک شدن) جلوگیری شود. نوشیدن مایعات هنگام خواب به همراه مرطوب کننده (خنک یا گرم) ممکن است موثر باشد.

پس از جراحی عمل  بینی، غشاهای مخاطی، مخاط فراوانی تولید می کنند. نشت موکوس غلیظ و خونی از طریق پک ها روی آبریز پلک شما عادی است. افراد زیادی می پرسند که این نشت و تراوش چقدر طول می کشد؟ اگر آبریز پک شما با خون قرمز شفاف هر ۵ دقیقه کاملاً پر می شود، حتماً به پزشک جراح عمل بینی  خود خبر دهید.پس از جراحی عمل بینی  ،  پرستار به شما در انجام موارد زیر کمک خواهند کرد:

خوردن مایعات، راه رفتن با گام های نرم و آهسته، دفع، مراقبت از شما، و کنترل زخم های شما. پرستار مجدداً آموزشها و راهنمایی های لازم را به شما گوشزد می کنند. شما باید روز بعد از عمل  رینوپلاستی  برای چکاپ دوباره مراجعه کنید. اگر به شما بخیه زده باشند باید ۵ روز بعد برای برداشتن بخیه ها برگردید. از آنجائیکه برداشتن بخیه ها بیشتر ایجاد ناراحتی می کند تا ایجاد درد، با این حال بهتر است یک ساعت قبل از مراجعه مسکن بخورید.

شما باید روز بعد از جراحی عمل  رینوپلاستی  برای برداشتن تامپون داخل بینی به ما مراجعه کنید. برداشتن این تامپون فشار زیادی را از روی دماغ شما بر می دارد. با این وجود به علت وجودتورم تا یک هفته نمی توانید به راحتی با بینی تان تنفس کنید.

برای مطالعه مقاله " مراقبت های بعد از عمل رینوپلاستی(عمل زیبایی بینی) " کلیک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است