عمل جراحی زیبایی گوش

هر روز افراد بسیاری با استفاده از عملهای مختلف زیبایی اعتماد به نفس بیشتری پیدا کرده و از زندگی خود لذت بیشتری می‌برند.  بدیهی است میزان سودمندی چنین عملی برای شما، جزء مواردی است که یک جراح با کمک روانپزشک به آن پی خواهد برد.

حتما شما هم کودکانی را دیده‌اید که لاله هر دو گوششان و در موارد نادری لاله یک گوششان برجسته تر ازمعمول است.  این دفورمیتی که جنبه ارثی دارد تاثیری بر روی میزان شنوایی ندارد ولی معمولا این برجستگی سوژه‌ای مناسب برای تمسخر کودک توسط همبازیهایش است و این امر میتواند بر روی روابط اجتماعی کودک تاثیرگذار باشد و چون همین روابط است که سنگ بنای زندگی آینده فرد روی آن گذاشته می‌شود، میتواند روی آینده کاری و زندگی آتی کودک نیز تاثیر‌گذار باشد و بدین دلیل است که اعلام می‌کنیم بهترین سن برای عمل جراحی زیبایی گوش قبل از ورود به مدرسه است، هر چند که برای عمل جراحی زیبایی گوش هیچوقت دیر نیست و بسیاری از مراجعه کنندگان را نوجوانان و جوانان تشکیل می‌دهند.

نوع بیهوشی در عمل جراحی زیبایی گوش با هر سه روش بی حسی موضعی، نیمه بیهوشی و یا بیهوشی کامل قابل انجام است.

در عمل جراحی زیبایی گوش، محل برش پشت لاله گوش است که برای جلوگیری از برگشت غضروف لاله گوش به حالت اولیه، پشت این غضروف را نیز در قسمت‌های لازم تراشیده وچین وشکنج‌های مربوطه راایجاد کرده و سپس برش پوستی را دوخته می‌شود، لذا بعد از عمل جراحی زیبایی گوش جای برش قابل رویت نمی‌باشد.

زمان عمل جراحی زیبایی گوش هردو گوش حدوداً دو ساعت

پانسمان بعد از عمل جراحی زیبایی گوش تا یکهفته روی گوشها باقی می‌ماند.  در طی هفته اول بعد از عمل جراحی زیبایی گوش برداشتن پانسمان، بیمار بطور شبانه روزی از هدبند استفاده می‌کند که البته بهتر است هر ۳-۲ ساعت حدوداً نیم ساعت هدبند رابردارد. هفته دوم بعد از عمل جراحی زیبایی گوش فقط شبها از هدبند استفاده می‌کند و در طول روز ضرورتی به استفاده از هدبند نیست.

عوارض عمل جراحی زیبایی گوش

درد ناشی از عمل جراحی زیبایی گوش در برخی موارد ممکن است کمی‌ زیاد باشد که با مسکن‌های قویتر بهبود می‌یابد.

در موارد کمی‌ عفونت در محل عمل جراحی زیبایی گوش ایجاد میشود که باید بطور جدی درمان شود.

در مواردی از عمل جراحی زیبایی گوش ،عدم تقارن بین دو گوش دیده میشود که فقط در تعداد اندکی‌ نیاز به جراحی مجدد گوش است.

برای مطالعه " مراقبت های بعد از جراحی زیبایی گوش " و " روش جراحی زیبایی گوش" کلیک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است