عمل رینوپلاستی مجدد

عمل رینوپلاستی مجدد ( بازنگری رینوپلاستی ) :

 

بنا به دلایل مختلف، عمل رینوپلاستی مجدد خیلی سخت تر از عمل رینوپلاستی اولیه می باشد. اول، موقعیت تغییر یافته جغرافیایی بینی است. در زمان عمل رینوپلاستی اولیه، غضروف  بینی  تخریب شده از میان برداشته می شود تا بینی صاف شود و کارآیی خود را حفظ کند. بنابراین، در عمل رینوپلاستی مجدد ، غضروف موردنیاز برای بازسازی موجود نمی باشد. با توجه به میزان غضروف باقی مانده، معمولا از یکی از دو گوش برای بازسازی بینی، غضروف قرض گرفته می شود.
با وجودی که، برش روی گوش به خوبی استتار می شود و تغییری در شکل، اندازه، فرم و عملکرد گوش دهنده دیده نمی شود باز هم قرض گرفتن از غضروف عضو دیگر یعنی یک برش اضافه! (این در جراحی پلاستیک یک عیب محسوب می شود)
بافت بینی که جراحی روی آن صورت می گیرد، اکنون یک بافت زخمی است. که پیچیدگی عمل رینوپلاستی مجدد را دو چندان می کند. بنابراین دلایل، زمان موردنیاز برای عمل رینوپلاستی مجدد  بیشتر از عمل رینوپلاستی اولیه طول می کشد.
یک خطر عمل رینوپلاستی اولیه  وجود  تلانژکتازی  روی پوست بینی است.  رگ هایی  که شبیه  عنکبوت  کوچکی   است  که  معمولا  قبل  از  جراحی عمل زیبایی  بینی  دیده  نمی شوند  اما  پس  از  عمل رینوپلاستی   از  اهمیت  بیشتری  برخوردار می شوند.   این حالت، حالت طبیعی  نمی باشد.  با این وجود، ظهور  تلانژکتازی در عمل رینوپلاستی مجدد شدیدتر است. این مورد باید قبل از جراحی عمل بینی مورد بررسی قرار بگیرد. و دکتر شما باید بر اساس نوع پوست شما، بافت و ضخامت پوست شما نظرش را اعلام کند.
عمل رینوپلاستی مجدد تمهیدات ویژه خود را دارد اما در جای خود عمل رینوپلاستی مجدد  مزایای خاص خود را دارد. اگر قصد عمل رینوپلاستی مجدد  را دارید حتماً به یک جراح مجرب مراجعه کنید. در کل به علت ریسک بالای عمل رینوپلاستی مجدد ، اینکار بهتر است فقط در موارد اختلالات شدید تنفسی یا ظاهری بینی فرد انجام گیرد. به یاد داشته باشید که نتیجه عمل رینوپلاستی مجدد ، حتی در دستان یک جراح ماهر به طور دقیق قابل پیش بینی نمی باشد. اصرار و وسواس بیمار در اصلاح عیوب کوچک پس از یک جراحی عمل  رینوپلاستی به سادگی می تواند مشکلات او را چند برابر کند.

برای مطاله مقاله "جراحی مدرن رینوپلاستی  " کلیک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است