عمل زیبایی بینی پایان ماجرا نیست!

پایان عمل زیبایی بینی نه تنها به معنی پایان ماجرا نیست، بلکه به معنی آغاز دوره ای از مراقبتها، مراعاتها و محدودیتهاست. پس از عمل زیبایی بینی نقش شما در زیبایی نهایی بینیتان پُر رنگ تر میگردد. بر شما واجب است که جهت دستیابی به نتیجه ایده آل، با رعایت جدی نکاتی که جراحتان به شما توصیه مینماید همکاری های لازم را با او به عمل آورید:

تا دو ماه بعد از عمل زیبایی بینی حتما بصورت طاقباز بخوابید و در هنگام خواب دو بالش زیر سرتانبگذارید تا سر بالاتر از بدن قرار گیرد. در موقع خواب یک بالش را در سمت راست سر و بالش دیگری را در سمت چپ سر قرار دهید تا از غلتیدن ناخودآگاه حین خواب بعد از عمل زیبایی بینی پیشگیری شود. نگران نباشید، بعد از یکی دو هفته به این وضعیت عادت خواهید کرد.

انجام هر کاری که باعث پُر خون شدن صورت گردد تا سه ماه بعد از عمل زیبایی بینی ممنوع است. از میان این کارها میتوان به خم شدن طولانی مدت، بلند کردن اجسام سنگین، قرار گرفتن در هوای گرم یا در معرض آفتاب، سولاریوم، سونا، پیاده روی های طولانی و خوردن غذاهای تند اشاره کرد. از مصرف خوردنی های شور، سس، سوسیس، کالباس و همبرگر نیز باید تا سه ماه بعد از عمل زیبایی بینی پرهیز کرد. تمام این اعمال باعث افزایش ورم بینی و تاخیر در حصول نتیجه نهایی بعد از عمل زیبایی بینی میشوند.

تا دو ماه بعد از عمل زیبایی بینی از خندیدن زیاد، حرکات بیش از حد صورت و صحبت کردنهای طولانی مدت پرهیز نمایید. در هنگام خنده حتما گونه های خود را با دست بگیرید.

فین کردن و دستکاری بینی چه با گوش پاک کن و چه با انگشت تا سه ماه بعد از عمل زیبایی بینی ممنوع است. تنها راه تمیز کردن داخل بینی تا سه ماه فقط و فقط شستشوی بینی با سرم است. شستشوی بینی با سرمرا تا سه ماه ادامه دهید.

سیگار کشیدن ریسک ابتلا به اختلالات ناشی از عمل زیبایی بینی را چند برابر کرده و ترمیم زخم ها را به تعویق می اندازد. برای تسریع التیام حداقل تا دو ماه بعد از عمل زیبایی بینی سیگار نکشید. باید بدانید که ضرر قلیان کمتر از سیگار نیست. تا دو ماه پس از عمل زیبایی بینی مشروبات الکلی مصرف نکنید.

خارش بینی بخصوص در نوک آن تا هفته ها باقی میماند. خاراندن بینی فقط از سمت پایین به بالا مجاز است.

تا سه ماه در بینی احساس بی حسی، کرختی و خواب رفتگی میکنید. حس نوک بینی و تیغه بین سوراخها ممکن است پس از ۸ - ۶ ماه باز گردد.

عطسه در صورتیکه با دهانِ باز باشد بلا مانع است. همواره هنگام عطسه دهان را باز نگهدارید.

مسواک زدن بلامانع است، ولی باید با ملایمت انجام شده و باعث جابجایی زیاد لب بالا نگردد.

آرایش کردن و اصلاح صورت بعد از عمل زیبایی بینی ممنوعیتی ندارد.

تا یک ماه بعد از عمل زیبایی بینی از محیط های پر گرد و غبار و قرار گرفتن در معرض وزش مستقیم باد کولر آبی اجتناب نمایید.

میتوانید تماس جنسی را یکهفته بعد از عمل زیبایی بینی ، نرمش را یکماه پس از عمل؛ ورزش سبک و آب تنی را سه ماه بعد از عمل؛ و شنا و ورزش های سنگین بدون برخورد را شش ماه پس از عمل زیبایی بینی از سر بگیرید. ورزش های با احتمال اصابت ضربه به بینی و شیرجه حداقل تا یکسال ممنوع است.

تا سه ماه بعد از عمل زیبایی بینی از مصرف قطره ها و اسپری های داخل بینی پرهیز نمایید (مگر با صلاحدید پزشک).

انجام اقدامات ساده دندانپزشکی و اقداماتی که نیاز به باز شدن کامل دهان ندارند پس از دو ماه بعد از عمل زیبایی بینی ؛ و اعمال دندانپزشکی سنگین (مثل معالجه ریشه) و جراحی هایی که با باز کردن کامل دهان همراهند (مثل کار بر روی دندان عقل) پس از سه ماه مجاز می باشد.

در چند هفته اول پس از عمل زیبایی بینی برداشتن چسب استفاده از کرم ضد آفتاب بسیار حیاتیاست.

هرگونه عکسبرداری و تهیه پرتره از بینی و صورت طی دو ماه اول به علت تورم بینی و سایه های نامتناسب پوست بی ارزش خواهد بود.

برای مطالعه " نشانه های عمل بینی موفق" کلیک کنید .