عوارض جراحی بینی

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur

هرگونه جراحی، حتی در بهترین شرایط ممکن است با عوارضی همراه باشد. عمل بینی نیز از این قاعده مستثنی نیست که البته عوارض این جراحی تا حدود زیادی به دقت و مهارت جراح بستگی دارد و در صورتی که جراح از تجربه و دانش کافی برخوردار باشد، این عوارض بسیار کم می باشد.

 بینی یکی از ارگان های حیاتی بدن است که فقط مجرایی برای عبور هوای استنشاقی نیست بلکه بینی ضمن عبور هوای استنشاقی آن را کاملاً تمیز، گرم و مرطوب می نماید. بدیهی است انسداد بینی فرد را از این امتیازات محروم می سازد.

توجه به دو ویژگی فوق الذکر یعنی اهمیت تنفس از طریق بینی و تأثیر شگرف ظاهر بینی بر روی چهرۀ فرد بیانگر این است که جراح بینی باید علاوه بر برخورداری از دانش لازم، از تجربۀ کافی نیز برخوردار باشد به نحوی که بتواند بین حفظ عملکرد بینی و رسیدن به بینی زیباتر تعادل برقرار کند تا کمترین عوارض از جراحی بینی بدست آید عوارض جراحی بینی را میتوان به دو دسته کلی تقسیم بندی کرد: ۱- عوارض عملکردی ۲. عوارض شکلی بینی به عنوان مثال گر‍فتگی بینی و اختلال بویایی از عوارض فانکشنال یا عملکردی بینی میباشند و دفورمیتی های بینی نظیر کجی بینی از عوارض شکلی بینی می باشند. البته با توجه به این که عملکرد بینی ارتباط تنگاتنگ با شکل ظاهری و آناتومی داخلی بینی دارد‪،‬ در بسیاری موارد نمیتوان یک عارضه خاص را صرفا متعلق به یکی از دو دسته مذکور دانست.

عوارض عملکردی جراحی بینی

خونریزی حین عمل و خونریزی در چند هفته نخست پس از عمل. اختلال در تنفس از راه بینی. اختلال در حواس بویایی و چشایی. بی حسی لب بالا و/یا دندان های پیشین. تشدید خرخر، اختلال خواب.

عوارض شکلی جراحی بینی

اصلاح نشدن دفورمیتی بینی و نارضایتی بیمار از شکل ظاهری بینی. ‎ترمیم نابهنجار محل برش های خارج بینی و به جا ماندن اسکار. ‎چسبندگی داخل بینی که خود نیازمند ترمیم بینی بعد از عمل است. ‎آبسه تیغه میانی بینی. ‎سوراخ شدگی تیغه میانی بینی. ‎نشت مایع مغزی نخاعی.

- جراحی زیبایی بینی در کلینیک زیبایی دکتر سرمست با بهترین روش ها و با استفاده از جدیدترین تجهیزات انجام می شود، به گونه ای که بیمار پس از جراحی، هم از زیبایی و هم از سلامت بینی خود کاملا رضایت دارد.