عوارض پارگی پرده گوش

پرده گوش چیست ؟

پرده گوش پرده صماخ نامیده می شود . پرده گوش یک پوسته نازک در ساختار گوش می باشد بین گوش خارجی و میانی نهفته است.

گوش کلا به سه بخش بیرونی , میانی و داخلی تقسیم می شود امواج صوتی وارد گوش خارجی شده و به پرده گوش ضربه می زنند و موجب ارتعاش ان می شوند.

پشت پرده گوش ۳ استخوان کوچک وجود دارد که عبور و مرور ارتعاشات بر روی استخوان های بخش میانی تاثیر می گذارد استخوان ها پس از ارتعاش امواج را به حلزون گوش داخلی انتقال می دهند که در انجا ارتعاشات به سیگنال هایی تبدیل شده که توسط یک سری فرستنده ها به مغز رفته و سبب می شوند ما بشنویم.

گوش میانی در پشت پرده گوش به طور طبیعی با هوا پر شده است و با پرده گوش در تماس است و در پشت بینی شیپور استاش قرار دارد و این اجازه را می دهد که هوا در داخل و خارج از گوش میانی در جریان باشد.

عوارض پارگی پرده گوش

پارگی در پرده گوش می تواند انتشار یابد و زیاد شود و پارگی پرده گوش شنوایی را تحت تاثیر قرار دهد میزان از دست دادن شنوایی گوش در اثر پارگی پرده گوش متفاوت می باشد.برای مثال ایجاد یک سوراخ ریز می تواند موجب از دست رفتن کم شنوایی شود. پارگی پرده گوش هر چه بزرگتر شود می تواند تاثیراتی بیشتری داشته باشد همچنین اگر علاوه بر پارگی پرده گوش، سه استخوان کوچک متصل به پرده گوش هم اسیب ببیند سبب از دست دادن شنوایی شدیدتر می شود.

همچنین با یک سوراخ در پرده شما در معرض یک خطر بزرگ عفونت گوش داخلی قرار می گیرید زیرا پرده صماخ به عنوان یک محافظ در برابر باکتری ها و میکروبهایی که به گوش میانی وارد می شوند عمل می کند .

فعالیت در زمان پارگی پرده گوش

با رو به‌ بهبود گذاشتن‌ علایم‌ پارگی پرده گوش ، فعالیت های‌ عادی‌ خود را از سر گیرید.

درچه شرایطی باید به پزشک مراجعه نمود؟

اگر شما یا یکی‌ از اعضای‌ خانواده‌ تان علایم‌ پارگی‌ پرده‌ گوش‌ را دارید، خصوصاً اگر ترشح‌ چرک‌ مانند از گوش‌ خارج‌ شود.

اگر یکی‌ از موارد زیر هنگام‌ درمان‌ پارگی پرده گوش رخ‌ دهد:

ـ تب‌ به همراه پارگی پرده گوش

ـ دردی‌ که‌ علی‌رغم‌ درمان‌ پارگی پرده گوش ادامه‌ یابد.

ـ سرگیجه‌ای‌ که‌ همراه پارگی پرده گوش بیش‌ از ۱۲ تا ۲۴ ساعت‌ طول‌ بکشد.

ـ اگر دچار علایم‌ جدید و غیرقابل توجیه شده اید‌. داروهای‌ مورد استفاده‌ در درمان‌ پارگی پرده گوش ممکن‌ است‌ عوارض‌ جانبی‌ به‌ همراه‌ داشته‌ باشند.

برای مطالعه مطالب زیر کلیک کنید .

- درمان‌ پارگی‌ پرده‌ گوش‌

- پارگی پرده صماخ گوش

- ترمیم پارگی پرده گوش

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است