لیزر در عمل بینی

استفاده از لیزر در اعمال عمل سر و گردن محدود به موارد خاصی مثل ضایعات پوستی عیوب انکساری چشم، ضایعات حنجره است ولی در مورد اعمال عمل زیبایی با لیزر بیشتر جنبه تبلیغی و عوام فریبی داشته و در دستان جراح مجرب ضرورتی ندارد.

همچنین بنابر گفته برخی از متخصصان عمل بینی با لیزر در هیچ کجای دنیا صحت ندارد.

در هیچ جای دنیا اصطلاح « جراحی بینی با لیزر » معنایی ندارد و لیزر معجزه‌ای در درمان نمی‌کند بلکه لیزر ابزاری است که در اتاق عمل بینی وجود دارد و در صورت لزوم از آن استفاده می‌شود اما اینکه استفاده از آن یک نوع روش خاص و جدید باشد به هیچ عنوان عمل‌ بینی با لیزر درهیچ کدام از مراکز دنیا وجود ندارد و همچنین عمل‌ بینی لیزری در متون علمی ‌مرجع موجود راجع به آن صحبت نمی‌شود.

برخلاف تصور عموم لیزر بینی به عنوان روش عمل بینی خاص جایگاهی ندارد و تبلیغات مبنی بر عمل بینی با لیزر کذب بوده و می تواند عوارض خطرناکی به دنبال داشته باشد.

در عمل بینی سه عامل تجربه، دانش و هنر یک جراح باعث نتیجه ‌مطلوب عمل بینی می‌شود و لیزر تنها به ‌عنوان یک ابزار جراحی در عمل های زیبایی بینی نقش دارد.

 امروزه لیزر به ‌عنوان نوعی ابزار در عمل های مختلف مورد استفاده قرارمی‌گیرد که در عمل بینی برای رفع مشکلات داخل بینی کاربرد دارد نه در بخش عمل زیبایی بینی یا جراحی پلاستیک بینی .

برای آشنایی بیشتر با کاربرد لیزر در عمل جراحی بینی روی لینک کلیک کنید.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است