مدت زمان جراحی عمل بینی

مدت زمان جراحی عمل بینی :

ممکن است مدت زمان جراحی بسته به جراح شما متفاوت باشد. هر جراحی سرعتی خاص خود را دارد. اما الزاماً سرعت بیشتر یک جراح به معنای مهارت بیشتر او نیست، همچنین یک جراح کندتر با صرف زمان بیشتر الزاماً کار بهتری ارائه نخواهد کرد. جراحی را می شناسم که جراحی زیبایی بینی را در یک ساعت انجام می دهد و جراح دیگری با استفاده از همان تکنیک سه ساعت زمان لازم دارد. هر دو جراح هزینه  ی یکسانی می گیرند، یک جا کار می کنند و نتایج عالی کسب می کنند، ولی سرعتی مختص به خود دارند.

پس از جراحی عمل بینی :

پس از اکثر عمل ها، زمانی که هوشیار و آگاه شدید مرخص خواهید شد. اما در برخی موارد نظیر عمل مجدد رینوپلاستی  با رویکرد باز ممکن است نیاز باشد در بیمارستان بمانید.

دوره نقاهت و آغاز دوباره ی امور روزمره  پس از جراحی عمل بینی:

در این بخش نکاتی برای افراد در حال بهبود جراحی زیبایی بینی ارائه شده است. هنگام نزدیک شدن به تاریخ جراحی به این قسمت رجوع کنید.

چند روز اول پس از جراحی عمل بینی :

در ادامه به برخی نکات اشاره شده است که به شما کمک می کند در مراحله اولیه ی ریکاوری یا دوره نقاهت چه انتظاری داشته باشید.

-  انتظار داشته باشید پیش از آنکه بهتر به نظر آئید بدتر شده باشید. تقریباً در همه ی عمل های جراحی زیبایی، کبودی و تورم رخ می دهد که معمولاً بیشترین حد آن سه تا پنج روز پس از جراحی است که مقدار آن از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

- سرتان را بالا نگه داشته و برای به حداقل رساندن تورم و سرعت بخشیدن به ریکاوری دو تا سه روز از کیسه های یخ استفاده کنید. اهمیت این دو تا را دست کم نگیرید، چرا که دوره نقاهت را کاهش خواهد داد. در حالیکه عدم چنین کاری ممکن است آن را طولانی تر کند.

-  بخیه ها، البته به جز نوع قابل جذب، و بسته به محل آن معمولاً طی سه الی هفت روز برداشته می شوند.

- از پزشک خود بپرسید چه زمانی میتوانید دوش بگیرید، حمام کنید و موهای خود را بشویید که غالباً یک یا دو روز بعد از جراحی  عمل بینی است. (البته با شرایط خاص)

-سه روز الی دو هفته پس از اکثر عمل های زیبایی قادر خواهید بود به کار خود بازگردید که به نوع جراحی و شغل شما بستگی دارد.

جراحی عمل بینی  در شهری دیگر:

برخی ترجیح می دهند در جایی دور از محل زندگی خود جراحی کنند، چون:

- تصور می کنند با طی مسافت بیشتر و پرداخت هزینه ی بالاتر، نتایج بهتری به دست خواهند آورد.

- آوازه و شهرت یک جراح ماهر را شنیده اند.

علاوه بر هزینه سفر و دردسر جراحی کردن در منطقه ای دور از محل سکونت، مشکلات عدیده ای در رابطه با مراقبت پس از عمل بینی  وجود دارند. اگر بخواهید بلافاصله پس از جراحی به منزل بازگردید، چه کسی بخیه هایتان را خواهد کشید؟ چنانچه دچار عارضه ای شدید که پس ازرسیدن به منزل نمایان شد، جراح پلاستیک بینی شما چگونه به شما کمک خواهد کرد؟ آیا حاضر هستید برای بهتر شدن نتیجه ی عمل و یک دستکاری جزئی بار دیگر همان مسافت را بپیمائید؟ اینها موانعی هستند که باید در نظر داشت، به ویژه آنکه به احتمال زیاد با اندکی تلاش خواهید توانست جراح متبحری را نزدیک محل سکونت خود بیابید. با همه ی این اوصاف، برخی جراحان بیمارانی از سراسر کشور دارند. آنهایی که بتوانند و تمایل داشته باشند چند روزی بمانند و در صورت بروز مشکل حاضر باشند برگردند، بهترین نتیجه را به دست خواهند آورد.

* منبع :  کتاب رازهای راینوپلاستی، جراحی زیبایی بینی

برای مطالعه "جراحی عمل بینی " کلیک کنید .