مراحل بلفاروپلاستی

درجلسه مشاوره ابتدا تاریخچه دقیقی از وضعیت پزشکی و سلامت شما اخذ می‌شود. پزشک باید از هرگونه بیماری احتمالی مثل دیابت، تیروئید، بیماری‌های قلبی و عروقی، کلیوی، کبدی و اعصاب در شما مطلع گردد. هر دارویی که مصرف می‌کنید، باید به اطلاع پزشک‌تان برسد. همچنین بیماری‌های چشمی آب سیاه، آب مروارید، خشکی چشم و یا اختلالات دید را با پزشک در میان بگذارید.

سپس یک معاینه دقیق به خصوص از پلک‌ها و صورت شما به عمل می‌آید. در این معاینه پزشک به وضع پلک‌ها میزان پوست اضافی آن، کیسه‌های چربی در پلک بالا و پایین، افتادگی پلک و وضعیت ابرو توجه می‌نماید. عکسهای فوتوگرافی از چشمانتان تهیه می‌شود. این عکس‌ها که از جهات و زوایای مختلفی گرفته می‌شود، به برنامه‌ ریزی عمل جراحی بلفاروپلاستی و ارزیابی نتایج کوتاه و بلند مدت کمک می‌نماید.

شما از دوهفته قبل از عمل بلفاروپلاستی از هرگونه دارو که باعث اختلال در انعقاد خون می‌شود مثل آسپیرین، پروفن و مفنامیک اسید، باید اجتناب کنید. همچنین از دو هفته قبل تا دو ماه بعد از جراحی پلاستیک پلک از کشیدن سیگار و قرارگرفتن در معرض نور شدید آفتاب پرهیز نمایید. در مشاوره نهایی درمورد انتظارات شما و آنکه چقدر می‌تواند واقعی باشد و نتیجه عمل بحث خواهد شد.

عمل جراحی پلاستیک پلک

این عمل معمولا به صورت سر پایی و حداکثر با اقامت چند ساعته در کلینیک انجام می‌شود. در اکثر موارد عمل بلفاروپلاستی با استفاده از داروهای بی‌حس‌ کننده موضعی همراه با داروهای تزریقی آرامبخش صورت می‌پذیرد. اگر قرار باشد که هر دو پلک بالا و پایین جراحی شود، ابتدا در پلک بالا، مقداری از پوست و یا ماهیچه زیرآن و غدد چربی اضافه را برداشته و سپس پوست را با استفاده از نخهای بسیار ظریف بخیه می‌کنند. آنگاه پلک پایین را با استفاده از برش‌هایی که یا داخل پلک و یا درست زیر مژه‌ و روی پوست است باز کرده و مانند پلک بالا پوست ماهیچه و چربی های اضافه برداشته می‌شود. خوشبختانه به علت قرارگرفتن این برشها در چین‌های طبیعی و روش دقیق و ظریف بستن برش‌ها معمولا پس از مدتی اثر بسیار کمی از آنها قابل رویت است.

مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی

جراحی پلک حدوداٌ ۲ ساعت به طول می‌انجامد و پس از چند ساعت از کلینیک یا بیمارستان مرخص می‌شوید. بعد از عمل بلفاروپلاستی ممکن است کمی درد، تورم، کبودی، اختلال در دید، دوبینی و بی‌حسی پلک ها را احساس نمایید. از مسکن‌هایی مثل استامینوفن برای تسکین می‌توان استفاده کرد ولی از خوردن آسپرین و پروفن خودداری کنید. برای دو روز اول استفاده از کمپرس یخ از میزان تورم می‌کاهد. در روز چهارم به پزشک مراجعه نموده تا پس از بررسی بخیه‌ها کشیده شود.

در زمان ترخیص از کلینیک نکا ت زیر را خاطر داشته ودر دوهفته اول رعایت نمایید:

۱٫  از بلندکردن اجسام سنگین (بیش از ۱۰ کیلوگرم) اجتناب کنید.

۲٫  شنا نکنید.

۳٫  هنگام خواب سر بالاتر از بدن باشد.

۴٫  دستورات پزشک خودرادر موردتمیز کردن چشم و استفاده از پماد و یا قطره رعایت کنید.

۵٫  در صورت بروز هرگونه درد مجدد و یا شدید، اختلال در بینایی، تورم چشم، خونریزی، درد در قفسه سینه، تنگی نفس و تپش قلب غیر طبیعی بلافاصله با پزشک خود و یا بیمارستان تماس بگیرید.

عمل جراحی پلاستیک بلفاروپلاستی تحت بیحسی موضعی، بدون درد و در مدت زمان کوتاه (حدودا ۴۵-۳۰ دقیقه) انجام می شود.می توان از لیزر برای برداشتن پوست پلک ضمن جراحی استفاده کرد.بیمار فاقد پانسمان چشمی است و علاوه بر بخیه های معمولی می توان از چسب مایع جهت چسباندن لبه های زخم استفاده کرد. کبودی و قرمزی اطراف چشمها پس از ۱۰-۷ روز از بین میرود و بیمار می تواند پس از چند روز فعالیت عادی روزمره را شروع کند.

به عنوان نتیجه گیری کلی آنکه عمل جراحی پلاستیک زیبایی پلک فوقانی امروزه دچار تغییری کلی شده است.با در نظر گرفتن مسائل مختلف هر بیمار و اضافه شدن روشهایی مثل تزریق بوتوکس و چربی به روشی ساده و کم عارضه ،با نتایجی طبیعی و فوق العاده در آمده است.

پیامدهای بلفاروپلاستی

همانند دیگر جراحیها بلفاروپلاستی هم ممکن است با پیامدها و یا عوارضی همراه باشد. پیامدهایی همچون تورم، کبودی، بی‌حسی پوست پلک، تغییراتی در بینایی همچون دوبینی گردد که در مدت کوتاهی بهبود یافته و هیچگونه اثری از آن برجا نمی ماند. عوارض این جراحی گرچه بسیار نادرند، ولی ممکن است اتفاق بیفتد. همانند باقیماندن جای برش، افتادگی پلک و یا آسیب به قرنیه.

 خواننده گرامی:

پیشنهاد می شود مطلب "جراحی زیبایی افتادگی پلک " و " سن مناسب برای جراحی پلک " را جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه "جراحی زیبایی" مطالعه فرمایید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است