مراحل عمل جراحی رینوپلاستی

در ملاقات اولیه، بینی شما از نظر ظاهری و وضعیت تیغه بینی ، شاخک های داخل بینی و….. مورد معاینه قرار خواهد گرفت و ازخواسته ها و انتظارات شما از رینوپلاستی مطلع خواهیم شد و متقابلاً اقداماتی که در عمل رینوپلاستی قابل انجام هستند را با شما مطرح خواهیم کرد و شما ازخواسته هایی که ممکن است قابل حصول نباشد نیز آگاه خواهید شد. در صورتی که مایل باشید از بینی شما عکسی دیجیتالی گرفته خواهد شد و با استفاده از کامپیوتر طراحی بینی بعد از عمل جراحی بینی خودتان را مشاهده خواهید کرد. در پایان ویزیت و مشاورۀ اولیه ازشما درخواست میشود برای تهیه عکس از بینی و چهرۀ خود به فتوگرافی های استاندارد پزشکی مراجعه نمایید.

در صورت لزوم برای شما آزمایش خون نیز درخواست خواهد شد. شما پس از تهیه عکسها میتوانید تلفنی و یا حضوری ، پزشک جراح  رینوپلاستی را از آمادگی خودتان برای عمل جراحی مطلع نمائید و آنگاه با توافق یکدیگر زمان عمل بینی را تعیین خواهید کرد. شما روز عمل جراحی رینوپلاستی بینی درحالت ناشتا یک ساعت قبل از عمل در مرکز جراحی حاضر خواهید شد .

نوع بیهوشی در عمل جراحی رینوپلاستی

 زمان عمل بینی حدود یکساعت و نیم خواهد بود .نوع بیهوشی حتی الامکان نظر شما لحاظ خواهد شد .نیمه بیهوشی و بیهوشی کامل هر کدام مزایا و معایب مربوط به خود را داراست. اما به طور کلی و با توجه به سالها تجربه ، ما بیهوشی کامل را بر نیمه بیهوشی در عمل رینوپلاستی ترجیح میدهیم چرا که در بیهوشی کامل امکان کنترل فشار خون بیمار بیشتر است ، بیمار راحتتر است ، متخصص بیهوشی بهتر و راحتتر میتواند از بیمار مراقبت کند و در حین عمل رینوپلاستی ترشحات وارد حلق و ریه بیمار نمیشود و لذا جراح نیز راحتتر است و نهایتا اینکه سرفه بعد از عمل در بیهوشی کامل کمتر است . البته در موارد معدودی نیمه بیهوشی (که اصطلاحا بی حسی موضعی گفته میشود) بر بیهوشی عمومی ارجح است .

مثلا در بیمارانی که مشکلات زمینه ای مثل ناراحتی های قلبی عروقی و یا اختلالاتی دارند که بیهوشی کامل برای آنان به صلاح نیست و یا در بیمارانیکه نگران بی هوشی کامل هستند میتوان عمل زیبایی بینیرا تحت نیمه بیهوشی انجام داد که در این روش نیز متخصص بیهوشی از ابتدای عمل بینی تا انتهای آن از بیمار مراقبت میکند و با دادن داروهای ضد درد ، آرامبخش و خواب آور امکان یک عمل رینوپلاستی کاملا بدون درد را فراهم می نماید. حدود شش ساعت بعد از برگشتن به بخش از مرکز جراحی مرخص می شوید. البته چنانچه بیمار مایل باشد میتواند صبح روز بعد از عمل جراحی رینوپلاستی بینی،مرکز جراحی را ترک نمایید.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است