مراقبتهای بعد از عمل جراحی زیبایی بینی

مراقبتهای بعد از عمل جراحی زیبایی بینی:

بیمار گرامی توجه به مراقبت های بعد از عمل بینی به اندازه خود عمل زیبایی بینی  مهم و در نتیجه عمل زیبایی بینی موثر است، لطفا با دقت به نکات زیر توجه نموده و تمامی موارد مراقبت بعد از عمل بینی را رعایت نمایید.

 * تا زمانیکه  بینی شما پانسمان است در موارد لزوم (کثیف شدن) مرتب پانسمان بینی  را عوض کنید.

* به مدت ۷۲ ساعت، از کمپرس سرد در اطراف بینی و زیر چشمان خود استفاده کنید.

* به مدت ۷۲ ساعت، در حالات کاملا افقی قرار نگیرید و هنگام خواب، سر شما بالاتر از بدنتان قرار گیرد.

* با  وجودی که برخی از پزشکان، مواد غذایی خاصی را برای مراقبت بعد از عمل بینی توصیه می کنند ولی مصرف آناناس، آب کرفس و دیگر مواد غذایی،  چندان تاثیری در رفع کبودی اطراف بینی نخواهد داشت. لذا در صورتی که تمایل به مصرف آنها ندارید خود را به زحمت نیاندازید.

* از فین کردن محکم بپرهیزید و با سرم شستشو روزانه حداقل ۴ بار  بینی خود را شستشو دهید. شستشوی درست بینی علاوه بر اینکه باعث رفع گرفتی بینی می شود، باعث کاهش تورم  بینی ناشی از ترشحات بینی  و کاهش درد در بینی  شما خواهد شد. لذا درد  بینی یک علامت مهم شستشوی ناکافی بینی است.

*  اسپلینت (گچ) بینی معمولا قبل از یک هفته برداشته می شود. لطفا قبل از مراجعه برای برداشتن گچ بینی ، حمام کنید و سر و صورت خود را کامل بشویید. حمام کردن روزانه با رعایت موارد مراقبت بعد از عمل زیبایی بینی ، تا زمان برداشتن اسپلینت بینی  اشکالی نداشته و برای بهداشت بیمار توصیه می شود. اگر اسپلینت بینی شما شل شد نگران نباشید و برای معاینه  بینی مراجعه نمایید. این وضعیت معمولا در نتیجه نهایی عمل زیبایی بینی ، تاثیری نخواهد داشت.

* از شرایطی که جویدن طولانی نیاز داشته باشد مانند آدامس جویدن پرهیز کنید. در غیر این صورت هیچ نوع محدودیت رژیم غذایی ندارید.

*از فعالیت شدید بدنی ( مانند ورزش ) پرهیز کنید و فعالیت روزانه خود را در سه روز اول بعد از عمل زیبایی بینی کاهش دهید.

* آرام مسواک بزنید و از دستکاری لب بالا بپرهیزید.

*  از صحبت کردن زیاد، مکالمات طولانی تلفن و فعالیتهای بیش از حد اجتماعی در دو هفته اول پرهیز کنید.

* تا یک ماه بعد از درمان از شنا کردن بپرهیزید.

* به مدت طولانی درمعرض نور خورشید یا محیطهای گرم قرار نگیرید. گرما باعث طولانی تر شدن ورم بینی می شود. بعد از برداشتن گچ  بینی مقداری کبودی و تورم در اطراف چشم و بینی دیده میشود. از این موضوع نگران نباشید زیرا اغلب طی دو تا سه هفته برطرف می شود.

*  ورم بینی تا زمان برطرف شدن کامل ، ممکن است تا ۶ ماه نیز طول بکشد. ورم نوک بینی معمولا دیرتر از نواحی دیگر برطرف می شود.

* برای مراقبت بعد از جراحی بینی داروهای خود را به موقع استفاده کنید و بدون هماهنگی با پزشک قطع نکنید.

* به مدت یک ماه از عینک استفاده نکنید. درصورت نیاز میتوانید عینک خود را با چسب به پیشانی آویزان کنید.

*  استفاده از لنز های چشمی مانعی ندارد.

* استفاده از مواد آرایشی بلامانع است ولی مواد آرایشی با ناحیه بخیه شده تماس نداشته باشد واز هرگونه فشار یا ضربه بر روی بینی بپرهیزید.

* محل بخیه ها را روزانه ۳ تا ۴ بار با آب و صابون بشویید. بتادین به محل زخم نزنید. تمیز بودن محل بخیه ها در ترمیم سریع زخم و باقی نماندن اثر بخیه  بر بینی بسیار موثر است.

همچنین اگر قبل از عمل بینی سابقه حساسیت به وسایل پزشکی خاصی را دارید، حتما به پزشک خود اطلاع دهید.

جراحی زیبایی بینی در کلینیک زیبایی دکتر سرمست با بهترین روش ها و با استفاده از جدیدترین تجهیزات انجام می شود، به گونه ای که بیمار پس از جراحی، هم از زیبایی و هم از سلامت بینی خود کاملا رضایت دارد.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است