مراقبتهای بعد از عمل زیبایی بینی

کلید بهبودی پس از عمل زیبایی بینی این است که شما باید آماده، مطلع و مهیا باشید.

وقتی شما فرایند رادرک کنید، سپس همینطور که روند بهبودی را طی می کنید انتظاراتان به واقعیت بدل می شوند. اولین چیزی که در مورد عمل زیبایی بینی باید بدانید این است که بعد از اینکه عمل بینی به اتمام رسید، شما هنوز لوله ها، اسپلینت ها،‌پانسمان و سایر موارد مربوط به جراحی بینی را درون و اطراف بینی خود دارید تا که ساختار مطلوب پس از عمل زیبایی بینی حفظ گردد. انتظار می رود، پس از گذشت حدود۱۰-۷ روز پس از عمل زیبایی بینی باندها پانسمان شما باز شود. طول این مدت گاهی کمتر از این مقدار و اغلب بیشتر است، و به نوع جراحی شما بستگی دارد.

شما هم چنین باید بدانید که ورم بسیار رایج است. برخی بیماران بیشتراز سایرین ورم می کنند که این به ژنتیک خاص هربیمار و  نوع عمل زیبایی بینی که وی داشته بستگی دارد. ورم رایج است و نباید شما را غافلگیر یا وحشت زده کند حتی اگر بیشتر از آن چه که شما انتظار داشتید بود. انتظار می رود و در حقیقت اگر شما شکل بینی تان را تغییر دهید،‌متوجه خواهید شد که پس از چندین ماه هنوز به طور کامل شکل جدیدش را نگرفته است. ورم کم کم برطرف خواهد شد اما زمان می برد تا بینی شکل دائمی جدیدش را بگیرد.

دردهای بعد از عمل زیبایی بینی

بسیاری از مردم می خواهند در مورد دردهای پس از عمل زیبایی بینی بدانند. در دوران ریکاوری(بهبودی) بعد از عمل زیبایی بینی، داشتن درد یک واقعیت است اما بوسیله دوزهای مناسب مسکن ها می توان این دردها را کنترل نمود. هیچ جایی برای نگرانی وجود ندارد زیرا عمل زیبایی بینی بسیار رایج است و پزشکان در تجویز صحیح داروهای مسکن مهارت لازم را دارند. کاری که شما باید انجام دهید این است که دستورات را دنبال کنید و اطمینان پیدا کنید که نسخه تان را طبق دستور پزشک مصرف می کنید. با انجام این کار درد شما باید به حداقل رسیده و به تدریج از بین برود. اگر داروهایتان را طبق تجویز پزشک مصرف نکردید و یک نوبت مصرف دارو را فراموش کردید، احساس درد خواهید کرد. موضوعی که در بیماران عمل زیبایی بینی که در دوره ریکاوری هستند شایع است این است که وقتی برای مصرف داروی مسکن شان را فراموش نمایید به سرعت یاد می گیرند و ممکن نیست باردومی وجود داشته باشد . داروهایتان را طبق دستور بخورید و شما مشکلی نخواهید داشت.

آخرین مسأله قابل توجه این است که از هرچیزی بیشتر از فعالیت فیزیکی حداقل در طول دوره ریکاوری اجتناب نمائید.

این مسأله را تا ۶ماه رعایت کنید پس اگر شما شخصی هستید که عاشق ورزش است، خودتان را آماده کنید تا مدت زمانی استراحت کنید زیرا ورزش کردن در طول دوران ریکاوری بعد از عمل زیبایی بینی منجر به ایجاد مشکلاتی خواهد شد. حتی مسافت طولانی راه رفتن یا اساساً افزایش ضربان قلب توصیه نمی شود. این تنها زمانی در زندگی شماست که می توانید تنبل باشید و در واقع تنبل بودن شما برای سلامتی تان بهتر از ورزش است. این اتفاق باردیگر در زندگی شما رخ نمی دهد پس از داشتن این عذر برای ورزش نکردن در دوران ریکاوری بعد از عمل زیبایی بینی لذت ببرید، شما به زودی خواهید توانست به برنامه منظم و روزمره تان باز گردید.

برای آشنایی بیشتر با مراقبت های بعد از عمل جراحی بینی روی لینک کلیک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است