مراقبت های بعد از عمل زیبایی بینی و نکات قبل از عمل

بعد از عمل زیبایی بینی، بیمار می تواند به خانه برگردد و بنابراین به یک نفر جهت همراهی تا محل اقامتش نیاز خواهد داشت. بنابر صلاح دید جراح و در مواقع بسیار نادری ممکن است که بستری شدن در بیمارستان توصیه شود.

معمولا جراح برای بعد از عمل زیبایی بینی اقدام به تجویز داروهای آنتی بیوتیک، ضد درد و داروهای استروئیدی می کند. استفاده مداوم از کمپرس سرد برای ۱ تا ۲ روز بعد از عمل زیبایی بینی اجتناب ناپذیر خواهد بود ولی پس از آن نیز به مدت ۱ تا ۲ روز دیگر استفاده از کمپرس سرد به صورت متناوب توصیه می شود. اکثر بیماران بعد از عمل زیبایی بینی تا ۱ هفته در خانه استراحت می کنند هر چند آنان با استفاده از کلاهی که بتواند از صورتشان در مقابل آفتاب مراقبت کند قادر به خروج از خانه و گردش هستند.

پانسمان ، گچ و بخیه های خارجی به طور معمول ۴ تا ۵ روز بعد از عمل زیبایی بینی برداشته می شوند. اسپلینت های داخلی نیز در صورت وجود پس از ۵ روز تا ۲ هفته برداشته خواهند شد.

کبودی معمولا دو هفته به طول می انجامد. طول دوره التیام زخم های داخلی عمل زیبایی بینی و فروکش کردن باد بینی به صورت کامل نیز مابین ۶ ماه تا یک سال به طول می انجامد. ( ۸۰% باد اولیه بینی بعد از عمل زیبایی بینی ظرف هفته اول فروکش خواهد کرد )

نکات قبل از عمل زیبایی بینی

حداقل برای دو هفته قبل از عمل زیبایی بینی نباید از آسپرین یا داروهای حاوی آسپرین استفاده نمایید زیرا آسپربن از انعقاد طبیعی خون جلوگیری می کند.

نیکوتین موجب تنگ شدن رگهای خونی می شود و می تواند موجب اختلال در گردش خون بافت بعد از عمل زیبایی بینی شود. بنابراین باید قبل از عمل زیبایی بینی و حداقل ٢ هفته بعد از آن از مصرف دخانیات اجتناب نمایید.

از ٨ ساعت قبل از عمل زیبایی بینی ، از خوردن و آشامیدن پرهیز نمایید.این باعث می شود که در زمان جراحی معده شما کاملا"خالی باشد و بیهوشی بی خطری داشته باشید.

در مورد داروهایی که قبل از جراحی مصرف می کنید به پزشک اطلاع دهید.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است