مشکلات کوچک کردن بیش از حد بینی

در عمل کوچک کردن بینی و بینی‌های کوچک شده ما با ۲ مشکل روبه‌رو هستیم؛ یکی کمبود غضروف یا استخوان است و دومی که از برداشت بیش از حد غضروف بدتر است، بینی‌هایی است که پوست‌شان هم برداشته شده، یعنی در برخی بینی‌ها پره هم کوچک و باریک شده است. تصحیح این نقایص بی‌نهایت مشکل است. ما هر چقدر هم لازم است غضروف برای اصلاح و کوچک کردن بینی فراهم کنیم، ولی پوست را چه کنیم؟ ما فقط در حدی می‌توانیم بینی را تصحیح کنیم که پوست به ما اجازه دهد. وقتی پوست به ما فضا ندهد و کشیده نشود، کاری از دست ما بر نمی‌آید.

در برخی از این بینی‌ها ارتفاع پایه بینی آنقدر کم شده که نوک تقریبا به بالای لب می‌چسبد. وقتی از پایین نگاه کنیم ارتفاع پره وسط بینی بسیار کم است. اصطلاحا به این حالت under projected می‌گویند. تصحیح این بینی‌ها نیز بی‌نهایت دشوار است چون ما غضروف کافی را هم که فراهم کنیم برای بازسازی باید یک اسکلت ال(L) شکل در بینی ایجاد کنیم که یک ضلع آن پشت بینی است و دیگری پایه بینی.

حالا وقتی سوراخ‌های بینی کوچک شده پایه بینی هم آنقدر کوچک می‌شود که نمی‌توانیم این اسکلت را سوار کنیم، چون اگر پایه(یا همان پره وسط بینی) طول کافی نداشته باشد و کوچک باشد تحمل وزن غضروف پشت بینی را نخواهد داشت و در نتیجه پایه هر چه بیشتر کوتاه‌تر می‌شود.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است