مشکل تنفسی بینی (سینوزیت و پولیپ)

هر گونه مشکل تنفسی بینی باید بررسی شود. چنانچه  علل مشکل تنفسی آلرژی و یا هر گونه بیماری بینی دیگری وجود داشته باشد درمان دارویی و یا جراحی نیاز دارد و چنانچه علت مشکل تنفسی بینی ،انسداد بینی، انحراف بینی، پولیپ بینی، داخل آمدن کورنه ها به خط وسط و غیره باشد آن نیز باید به طور همزمان با جراحی زیبایی بینی اصلاح شود. عیوب نامبرده همزمان با عمل زیبایی بینی یا در موقع دیگری بعد از عمل بینی باید اصلاح شود.

پولیپ و مشکل تنفسی بینی

وقتی که سینوس ها ملتهب باقی می مانند، پوشش مخاطی سینوس ممکن است ضخیم شده و ورم کنند. این تورم ممکن است آن قدر زیاد باشد که توده های انگور مانندی تولید کند که به آن ها پولیپ می گوییم. پولیپ ها ممکن است از سینوس ها وارد شده و به طور ناقص یا کامل راه هوایی بینی را ببندند و سبب مشکل تنفسی بینی شوند.

سینوزیت و مشکل تنفسی بینی

این قطره ها یا اسپری ها راه هوایی متورم بینی را باز کرده و اجازه میدهند تا سینوس ها تخلیه شوند و این کار باعث بهبود مشکل تنفسی بینی ، به خصوص در بدترین روزهای سرماخوردگی یا در مسافرت های هوایی. اما شما فقط باید برای چند روز از آن ها استفاده کنید. بعد از آن اثر آن ها برعکس شده و باعث تورم و بسته شدن مجدد راه بینی و تشدید مشکل تنفسی بینی می شوند. بنابراین از آن ها نمی توان برای مدت طولانی استفاده کرد. قرص های خوراکی ضد احتقان ممکن است کمک کننده باشند، اما آن ها هم عوارض جانبی دارند. راه حل های بهتر برای سینوزیت حاد: اسپری های استروئیدی بینی یا اسپری های سالین یا شستشو با سرم نمکی. اگر علائم باقی ماندند به پزشکتان مراجعه نمایید. علائم مشکل تنفسی بینی ممکن است به علت انحراف تیغه بینی یا وضعیت های قابل درمان دیگر ایجاد شوند.

آنتی بیوتیک ها معمولا" لازم نیستند:

سرماخوردگی معمولا" یک عفونت ویروسی است. سرماخوردگی ها می توانند موجب علائم سینوزیت و مشکل تنفسی بینی شوند ولی این ها معمولا" خود به خود رفع می شوند.آنتی بیوتیک ها ویروس ها را درمان نمیکنند بنابراین به علائم سینوزیت ناشی از سرماخوردگی کمکی نمی کنند. علائم سرماخوردگی معمولا" در طی یک تا دو هفته از بین می روند. معمولا" سینوزیت ناشی از سرماخوردگی هم در این زمان از بین می رود.

برای مطالعه " درمان سینوزیت " و  " درمان پولیپ بینی " روی لینک کلیک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است