مقابله و درمان سینوزیت

راهکارهای مقابله با سینوزیت :

از راهکارهای مقابله با سینوزیت میتوان به استفاده ار دستگاه بخور ، سرم نمکی ، تمیز کردن خلط بینی و برخی نگه دارنده های دارویی  ، موثرترین روش های  پیشگیری و درمان سینوزیت    مرطوب نگاه داشتن مخاط بینی ،  راه مقابله با سینوزیت  میتوان اشاره نمود .

با شروع فصل سرما و تغیرات آب و هوایی ،افرادی که به سینوزیت مزمن دچارهستند بیشتر باید مراقب خود باشند. هر سرما خوردگی و التهابی که به مخاط تنفسی انسان آسیب برساند می تواند منجر به سینوزیت شود لذا انحراف بینی و برخی از جراحی های بینی می تواند  زمینه ابتلا به سینوزیت  باشد.  سینوزیت التهاب و تورم  مخاط سینوس هاست که ساختار بینی ، عوامل محیطی ، توانایی بدن و هر گونه آلرژی و حساسیتی می تواند در ایجاد و تشدید سینوزیت  موثر باشد.

روش درمانی سینوزیت :

در بیشتر موارد سینوزیت به درمان دارویی نیاز ندارد چون اغلب به وسیله ی ویروسهای سرماخوردگی ایجاد می شود.درمانهایی که پیشتر از این به آنها اشاره شد برای درمان این موارد مناسب است و سرعت بهبودی را افزایش می دهد.
در موارد دیگر ممکن است پزشک شما از درمان های زیر استفاده کند.بسته به علائم سینوزیت درشما  ، شستشو دهنده های بینی ،داروهای ضد احتقان و گرفتگی بینی ،اسپری های ضد التهاب استروئیدی و مسکن ها ممکن است تجویز شوند.
آنتی بیوتیکها معمولا در عفونتهای باکتریال شدید،عود کننده،یا مقاوم تجویز می شوند.در صورتی که پزشک برای شما آنتی بیوتیک تجویز کرد اتمام دوره ی درمان سینوزیت  و مصرف کامل داروها اهمیت زیادی پیدا می کند و این به این معنی است که شما باید به مدت ۱۰ تا ۱۴ روز داروها را برای درمان سینوزیت  مصرف کنید.حتی اگر علائم سینوزیت در شما بهتر شد نباید درمان را متوقف کنید.اگر درمان  سینوزیت را زودتر قطع کنید ممکن است بیماری شما عود کند

برای مطالعه "چگونگی کاهش علائم سینوزیت  " کلیک کنید .