نارضایتی بعد از عمل بینی

بازگشت فرم بینی پس از عمل بینی دلیل برعمل جراحی ناموفق نیست و ممکن است به علل دیگری باشد که چندان ارتباطی با استانداردهای زیبایی ندارد.

عمل جراحی پلاستیک بینی یا راینوپلاستی ممکن است ناموفق باشد که در این صورت پزشک موظف است عمل ترمیمی بینی برای رفع آن نقص انجام دهد این نقص ممکن است شامل اختلال تنفسی و یا اختلال در ظاهر باشد.

ممکن است بیمار احساس کند که دلیل نارضایتی او از نتیجه عمل بینی در اثر رعایت نکردن استانداردهای زیبایی در عمل بینی است، بیماران تصور می‌کنند انجام نادرست تکنیک‌های عمل بینی و یا کوتاهی جراح دلیل نارضایتی آنان بعد از عمل بینی است در حالی که همیشه این اتفاق نمی‌افتد و معمولا نارضایتی بیماران بعد از عمل بینی به دلایلی جز ناکارآمدی پزشک مربوط می‌شود.

گاهی ممکن است بیمار از نتیجه عمل بینی خود ناراضی باشد و دلیل نارضایتی آنها این است که اندازه و ظاهر بینی را نپسندیده‌اند ولی شرایط عمل بینی با توجه به استانداردهای عمل بینی و اندازه صورت کاملا مناسب بوده است.

ضمن اینکه ضروری است افرادی که از عمل بینی انتظاری غیرواقع بینانه دارند، از عمل بینی صرفنظر کنند. همچنین لازم است که جراحی زیبایی در افرادی که دچار بحران های شدید روحی، اضطراب یا هیجان های ناپایدار هستند، به تعویق بیفتد.

برخی از بیماران بعد از عمل بینی با وجود نتیجه رضایت‌بخش به‌دلیل مشکلات روحی ـ روانی وسواس فکری با شخصیت‌های متزلزل و بیش از اندازه تأثیرپذیر از دیگران از نتیجه عمل بینی خود ناراضی‌اند. داوطلب مناسب جراحی پلاستیک بینی فردی است که از عمل بینی انتظار واقع‌بینانه‌ای دارد و برای انجام عمل بینی تحت فشار دیگران نیست و مهم‌تر از آنکه انتظار تغییرات بزرگی را در بهبود روابط فردی و اجتماعی پس از عمل بینی خود ندارد و قوی‌ترین دلیلش برای انجام جراحی بینی خشنودی شخص خود است

جراحی که اقدام به این عمل بینی می کند، باید بتواند تشخیص دهد انگیزه بیمار از عمل بینی چیست، گاهی اوقات بیمار به خاطر ناکامی هایی که در زندگی داشته اقدام به عمل می کند تا مشکلاتش حل شود و این انگیزه صحیح نیست انگیزه افراد از انجام اعمال زیبایی باید علمی باشد. در صورتی که غیر از این باشد، آنان ناکامی خودشان را در زندی به گردن جراح می اندازند. جراح باید روانکاوی کند که آیا عمل بینی را صرفاً برای زیبایی می خواهند یا اینکه انگیزه های دیگری وجود دارد.

عمل بینی باعث بهبود و یا تشدید علائم حساسیت بینی نمی‌شود، مبتلایان به آلرژی بینی هم می‌توانند تحت عمل بینی قرار گیرند اما لازم است این افراد از قبل از عمل بینی تا مدتی بعد ازعمل تحت درمان با داروهای ضد حساسیت قرار گیرند. گاهی آلرژی باعث تورم استخوان‌های بینی نیز می‌شود که تاثیر مستقیمی در شکل بینی دارد.

برخی بیماری های زمینه ای نیز ممکن است در نتیجه عمل بینی تاثیر داشته باشد و لازم است افراد برای ارزیابی عمل بینی خود این شرایط را در نظر بگیرند و بعد نسبت به پزشک و تکنیک عمل بینی او خرده بگیرند.

عمل بینی ممکن است عوارضی داشته باشد که زمان بروز آن تا شش ماه طول بکشد اما برخی از مردم زمانی که به یک متخصص برای انجام برخی اعمال جراحی زیبایی نظیر بینی مراجعه می‌کنند، آن را به دیگران نیز توصیه می‌کنند در صورتی که زمان چندانی از عمل بینی خودشان نگذشته است و هنوز عارضه‌های احتمالی عمل بینی را ارزیابی نکرده‌اند.

برای مطالعه " نشانه های عمل بینی موفق" کلیک کنید .