نحوه چسب زدن بینی عمل شده

چسب زدن روی بینی در سه لایه انجام می‌شود. قبل از چسب زدن بهتر است با یک پنبه الکل چربی سطح پوست را تمیز کنید تا چسب بهتر روی پوست بچسبد. آنگاه تعدادی چسب ۲-۳ سانتی‌متری هم‌اندازه جدا کنید . همانگونه که در شکل مشاهده می‌شود، چسب‌ها بایستی در لایه اول هم‌اندازه، نصف و نصف پوشاننده یکدیگر باشند و اگر در قسمت بالای بینی شما ورم زیادی دارد، بهتر است اول وسط چسب‌ها این قسمت را بفشارد و آنگاه طرفین چسب روی بینی قرار گیرند. اگر قسمت بالای بینی ورم زیادی ندارد و در نیمرخ هلال خفیفی بالای بینی وجود دارد، نیازی به فشردن قسمت وسط چسب روی بینی نمی‌باشد .

10

لایه دوم چسب بینی عمود به لایه اول می‌باشد و از دو چسب بلند که از اطراف چشم‌ها شروع شده و به نوک بینی ختم می‌شود، تشکیل می‌گردد. دقت کنید که محور این دو چسب بینی به گونه‌ای باشد که وقتی به هم می‌رسند و نوک بینی را جمع می‌کنند، زخم روی ستونک بین دو سوراخ بینی را نپوشانند .

در ا دامه لایه دوم، اضافات چسب بینی قطع می‌شود و دمی که در پایین آویزان است، با یک چسب دیگر روی خودش قرار می‌گیرد .

لایه سوم چسب بینی مانند لایه اول بوده با همان مشخصات باعث استحکام چسب‌های لایه زیرین می‌شود . بعد از آنکه پزشکتان، آتل و تامپون و بخیه‌های بینی را برداشت و شیوه چسب زدن را به شما آموخت، می‌توانید عصر همان روز حمام رفته، چسب روی بینی خیس خورده و بعد از حمام آن را بردارید و بعد از آن خودتان چسب زدن را انجام دهید . معیار اینکه چسب روی بینی شما چه موقع تعویض شود، شل شدن چسب‌ها می‌باشد، اگر مارک چسب بینی شما مناسب بوده و پوست شما چرب نباشد، شاید ۲-۳ روز یک بار نیاز به عوض کردن چسب بینی داشته باشید ولی در مواردی که پوست چرب است شاید هر روز مجبور به تعویض چسب روی بینی خود باشید . بعد از آن که احساس کردید چسب روی بینی شما شل است و خواهان عوض کردن آن بودید، دقت کنید که حتماَ چسب بینی خیس خورده وبعد جدا شود. یعنی یا حمام بروید و یا کاملاَ صورت خود را بشویید و در هیچ شرایطی چسب بینی را خشک از روی بینی جدا نکنید. عکس این مسئله صادق نیست یعنی لزومی ندارد هر بار صورت شما خیس شد، چسب بینی عوض شود. شاید شما روزی چند بار هم صورت خود را بشویید ولی چسب روی بینی محکم باشد. ملاک زمان تعویض چسب روی بینی، شل شدن چسب بینی می‌باشد . در موارد نادری ممکن است پوست شما به یک مدل چسب حساسیت نشان دهد که در این صورت پوست قرمز و متورم و بعضاَ توام با خارش خواهد بود، در این موارد بهتر است مارک چسبی که استفاده می‌‌کنید عوض شود .

دلیل استفاده از چسب بینی بعد از عمل جراحی بینی اینست که در جراحی بینی از غضروف و استخوان برداشته می شود ولی از پوست بینی برداشته نمیشود در نتیجه پوست بعد از عمل بینی برای بینی جدید وتغییر یافته اضافه خواهد بود که در اصطلاح به آن ورم بینی گفته می شود و احتیاج به زمان برای جمع شدن دارد و استفاده از چسب بینی برای تسریع بخشیدن به بهبود ورم ناشی از عمل بینی می باشد که ما به بیماران توصیه می کنیم یک تا یک ماه و نیم از چسب بینی استفاده نمایند.

برای آشنایی بیشتر با روش چسب زدن بینی بعد از عمل روی لینک کلیک کنید.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است